I Dziecięcy Festiwal Piosenki w Mundurze – Przemyśl 2016

7 listopada 2016

Na Zamku Kazimierzowskim w Przemyślu odbył się I Dziecięcy Festiwal Piosenki w Mundurze – Przemyśl 2016. Finalistów będzie można ponownie usłyszeć podczas koncertu, który odbędzie się w dniu 10 listopada.

choma

W I Dziecięcym Festiwalu Piosenki w Mundurze udział wzięło 90 uczestników reprezentujących 17 szkół podstawowych współpracujących ze służbami mundurowymi z województwa podkarpackiego. Śpiewająco walczyli oni o „Kryształowe Misie” oraz o nagrody rzeczowe.

czerwona

Występy dzieci oceniało jury w składzie : Barbara Łapka – Naczelnik Wydziału Promocji, Sportu, Turystki i Kultury w Urzędzie Miasta w Przemyślu, Monika Szpak – nauczyciel Zespołu Szkół Muzycznych w Przemyślu, Magdalena Andrzejak – muzyk, muzykoterapeuta, pedagog, mjr Monika Rosicka – kierownik grupy ds. Cudzoziemców w PSG w Medyce, muzyk, wokalistka zespołu X – TRIO działającego prze Centrum Kulturalnym w Przemyślu. Przewodniczącym jury był Naczelnik Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej płk SG dr hab. Stanisław Strączek.

Wyniki festiwalu :

Kategoria soliści w wieku 6-9 lat
I miejsce Julia Muzyczka
z Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi im. Orląt Lwowskich w Przemyślu
II miejsce
Natalia Krysa z Zespołu Szkół w Małej
III miejsce
Julia Jakubczak z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach

Kategoria soliści w wieku 10-12 lat
I miejsce
Natalia Ruchlewicz z SP nr 17 im. 21 Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie
II miejsce
Roksana Węgiel z SP nr 4 im. ks. bp Ignacego Krasickiego w Jaśle
III miejsce
Karola Choma z SP nr 14 im. Zjednoczonej Europy w Przemyślu

Kategoria zespoły, grupa wiekowa 10-12 lat
I miejsce zespól z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Krościenku Wyżnym
II miejsce zespół z SP nr 3 z Łańcuta
III
miejsce zespół „Czternasta” z SP nr 14 w Przemyślu.

warkocz

W grupie wiekowej 6 – 9 lat wystąpił jeden zespół z SP im. Ojca Św. J.P. II w Krównikach, który otrzymał nagrodę jury.

Wyróżnienia od jury otrzymała Nikola Siuta z SP nr 4 w Przemyślu oraz zespół „Nutki” z SP im. św. Jadwigi Królowej w Krasiczynie. Specjalną nagrodę ufundowaną przez przewodniczącego jury otrzymała Zuzanna Łukasiewicz z SP nr 4 w Przemyślu.

Podczas festiwalu gościnnie wystąpiła młodzież z Liceum Ogólnokształcącego w Birczy, która oprócz programu muzycznego przygotowała również kabaretowy przegląd bajek. Z koncertem piosenek mundurowych wystąpił także Zespół z Klubu Wojskowego przy 5. Batalionie Strzelców Podhalańskich kierowany przez Elżbietę Bernatek.

widownia

Organizatorami festiwalu byli : Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej, Urząd Miasta w Przemyślu, Starostwo Przemyskie oraz Przemyskie Centrum Kultury i Nauki „Zamek”.

Honorowy patronat nad imprezą objęli Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart oraz Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl.