Gaba Janusz – koncert premierowy na Scenie Bunkier

9 listopada 2016

Już w najbliższą sobotę na Scenie Bunkier odbędzie się koncert Gaby Janusz „Chwile które znasz”.

Gaba Janusz – wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów. Absolwentka Wokalistyki Jazzowej w klasie Krystyny Stańko w Akademii Muzycznej w Gdańsku. Współpracuje z trójmiejskim Teatrem Wybrzeże. Otrzymała Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2013 przyznawaną najwybitniejszym młodym polskim twórcom. Występowała razem z wybitnymi muzykami polskiej sceny jazzowej, takimi jak Maciej Sikała, Cezary Paciorek, Krystyna Stańko. Laureatka licznych konkursów i przeglądów muzycznych m.in. Europejskich Integracji Muzycznych 2013 na antenie radiowej Trójki. Uczestniczyła w warsztatach jazzowych z Włodzimierzem Pawlikiem, Grażyną Łobaszewską, Dorotą Miśkiewicz, Anną Serafińską.

W 2014 Gaba z zespołem zajęła I miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Twórców i Wykonawców PIOSENKARNIA i wystąpiła podczas Koncertu Laureatów w warszawskim Studiu Muzycznym Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej, połączonym z ogólnopolską transmisją. W 2016 roku wydała z zespołem płytę.

MUZYCY:
Gaba Janusz – voc
Arek Krawiel – piano
Paul Rutschka – bass
Grzegorz Lewandowski – drums

Koncert na Scenie Bunkier – Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej odbędzie się w sobotę 12 listopada, o godz.18.
Bilety w cenie 20 zł.
Rezerwacje: tomir.mazur@muzeum.przemysl.pl

Organizatorami koncertu jest Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej, restauracja „Piąte przez dziesiąte”, Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli.