Dzień Nauki w SP nr 11 w Przemyślu [Galeria]

7 listopada 2016

W SP nr 11 w Przemyślu odbył się Dzień Nauki. Była to okazja dla uczniów do kreatywnej nauki poprzez eksperymentowanie i doświadczanie.

W czwartek, 3 listopada, w SP nr 11 w Przemyślu po raz pierwszy zorganizowano Dzień Nauki.

Jest to pierwsza edycja Dnia Nauki w naszej szkole. Wszystko zaczęło się od współpracy z Projektorem, czyli wolontariatem studenckim z Rzeszowa. Trzy lata temu po raz pierwszy przyjechali oni do nas zaprezentować uczniom różne doświadczenia. Później odwiedzali nas co roku. W tym roku w związku z tym, że mamy już takie doświadczenie, podpatrzyliśmy trochę od tych studentów, nauczyciele jeżdżą na różne szkolenia postanowiliśmy sami zorganizować taki Dzień Nauki – mówi dyrektor SP nr 11 Beata Kosicka-Siwak – Tym razem dzieci nie przyglądają się, a sami wykonują różne zadania. Taka nauka poprzez spróbowanie, dotknięcie zostanie lepiej i dłużej zapamiętana niż ta książkowa.

Podczas tego wyjątkowe popołudnia na podstawie tego co każdy nauczyciel był wstanie zaproponować przygotowano 8 stacji, a wśród nich : pierwsza pomoc, dwie stacje doświadczeń chemicznych, mikroskopów, gdzie oglądać można było to co niezauważalne gołym okiem, astronomii, DEMO – stacje badawcze, projekt którego prekursorem w naszym kraju jest nauczycielka tej placówki Aneta Jabłońska, robotyki, sportowo-naukowe – gdzie uczniowie m.in. mierzyli wzrost, ważyli się, przeliczali jednostki, liczyli w procentach swoją celność rzutów do kosza, pokonywali tor przeszkód.

Anna Fortuna

no images were found