Grupa produkująca narkotyki na terenie Medyki rozbita

17 listopada 2014

Na terenie gminy Medyka rozbito grupę zajmującą się produkcją narkotyków. Do zatrzymania doprowadzili policjanci z Przemyśla i Medyki wspólnie z funkcjonariuszami SG.

Funkcjonariusze policji zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej otrzymali informacje, że na terenie gminy Medyka może znajdować się nielegalna uprawa konopi. W wyniku przeprowadzonych działań potwierdzających te informacje policjanci dotarli do jednego z domów na terenie gminy. Podczas jego przeszukania, na strychu znaleziono, gdzie przetwarzano i przygotowywano do sprzedaży uprawiane wcześniej rośliny. Zabezpieczono susz konopi, którego część była podzielona na tzw. działki i zapakowana w charakterystyczne woreczki strunowe.

W trakcie dalszych przeszukań mieszkań osób podejrzanych o proceder znaleziono przygotowane do sprzedaży porcje narkotyku. Łącznie zabezpieczono pół kilograma suszu.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty popełnienia przestępstwem polegających na wytwarzaniu, przetwarzaniu oraz udzielaniu środków odurzających.

Trzech mężczyzn, w wieku 20-26 lat najbliższe miesiące spędzi w areszcie. Czwarty ( 33 -letni ) został objęty policyjnym dozorem.