Grożąc sprzedawczyni siekierą domagał się wina

16 grudnia 2015

Przy użyciu siekiery domagał się od sprzedawczyni wina. Mieszkaniec powiatu przemyskiego trafił do policyjnego aresztu.

W miniony poniedziałek, około godz.18 do sklepu spożywczego wszedł mężczyzna i zażądał butelki wina. Ponieważ nie miał pieniędzy, sprzedawczyni odmówiła. Wówczas 32 -letni mieszkaniec powiatu przemyskiego zamachnął się trzymaną w ręce siekierą, grożąc, że jej użyje. Mężczyznę obezwładnił przebywający w sklepie mąż kobiety wraz z dwoma innymi klientami. Agresywny napastnik w chwili wyprowadzania ze sklepu wyrwał się i wybił szybę w oknie. Świadkowie zdarzenia wezwali policję.

Na chwilę przed przybyciem patrolu, 32 -latkowi udało się uciec. W trakcie ucieczki wybił szyby w oknach dwóch domów. Po krótkim czasie mężczyznę zatrzymano i przewieziono do przemyskiej komendy. Badanie alkomatem u mężczyzny wykazało 2 promile alkoholu.

Po wytrzeźwieniu 32 -latek usłyszał zarzut usiłowania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia i złożył wyjaśnienia. Trwa postępowani mające ustalić okoliczności zdarzenia. Sprawa została przekazana do prokuratora, który rozważy wniosek policjantów o zastosowanie wobec podejrzanego tymczasowego aresztu.