„Grawitacja” – wystawa malarstwa i grafiki w przemyskim Centrum Kulturalnym

8 lutego 2016

„Grawitacja” to wystawa malarstwa i grafiki małżeństwa z Jarosławia. Ich prace można oglądąc w Centrum Kulturalnym w Przemyślu do 21 lutego.

W holu przemyskiego Centrum Kulturalnego oraz w Galerii „12” do 21 lutego można oglądać wystawę malarstwa i grafiki „Grawitacja” autorstwa Moniki Kapusty – Waliczek i Damiana Waliczek z Jarosławia.

IMG_5113

Małżeństwo Waliczek zawodowo są nauczycielami i pracują w Jarosławiu, gdzie są silnie związani z lokalnym środowiskiem artystycznym. Na wystawie w Przemyślu prezentują przekrój swoich dokonań na przestrzeni minionych wspólnie spędzonych 15 lat. Od tylu lat też prowadzą swoją własną pracownię artystyczną zajmując się głównie malarstwem, grafiką, rysunkiem, ceramiką, projektowaniem graficznym i fotografią. Przez parę lat prowadzili jedną z jarosławskich galerii. Są twórcami wielu znanych projektów, znaków graficznych i logo oficjalnie funkcjonujących w mieście. W swoim dorobku mają wystawy zarówno zbiorowych jak i indywidualnych.

IMG_5116

Monika i Damian Waliczek małżeństwem są od 15 lat, spotkali się na uczelni. Ciągle sobie zadajemy takie pytanie, co pierwsze powstało, czy rodzina, czy nasz warsztat artystyczny ? – mówi Damian Waliczek – Powstały jednocześnie, jedno napędzało drugie. Inspiracją do tworzenia była rodzina, a tworzenie było inspiracją do wspólnego życia.

IMG_5122

Prace Moniki, to głównie pejzaże, Damiana zaś zawierają symbolikę. W ślady rodziców idą teraz ich dwie córki.

Wystawa ta jest jednym z elementów współpracy Centrum Kulturalnego z Jarosławiem.

Anna Fortuna