Gratulacje przełożonych dla funkcjonariusza Straży Granicznej, który zatrzymał sprawcę poważnego pobicia

12 lipca 2017

Komendant Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej podziękował funkcjonariuszowi, który zatrzymał sprawcę napadu na kobietę. Do zdarzenia doszło w środę 5 lipca.

Podczas poniedziałkowej uroczystości wręczania aktów mianowania na wyższe stopnie w korpusie chorążych i podoficerów, komendant Bieszczadzkiego Oddziału SG płk SG Robert Rogoz pogratulował chorążemu Markowi Kruszyńskiego, który zatrzymał sprawcę napadu na kobietę szlachetnej i godnej naśladowania postawy.

Do zdarzenia doszło 5 lipca na jednym z przemyskich osiedli. Kobieta zaniepokojona, że do mieszkania jej krewnej przyszedł nieznany mężczyzna, oferujący do sprzedaży kalendarze, chciała sprawdzić jego wiarygodność. Gdy zaczepiła go, ten zareagował agresją uderzając ją pięścią w twarz. Pokrzywdzona upadła na chodnik, uderzając głową o twarde podłoże.

Kobieta z poważnymi obrażeniami głowy trafiła do szpitala.

Świadkiem zdarzenia był przebywający w czasie wolnym od służby, funkcjonariusz BiOSG w Przemyślu chor. sztab. SG Marek Kruszyński, który zatrzymał mężczyznę i przekazał go policjantom.

Aktualnie, organy ścigania wyjaśniają okoliczności sprawy.