Gdzie kupić maseczki? Ceny w przemyskich aptekach

14 kwietnia 2020

Od najbliższego czwartku wchodzi w życie obowiązek noszenia maseczek w miejscach publicznych.Ma to oczywiście związek z epidemią koronawirusa COVID-19.

Przypomnijmy, że jeszcze w lutym minister zdrowia Łukasz Szumowski zapewniał, że noszenie maseczek jest niepotrzebne a maseczki nie zabezpieczają przed zakażeniem. Teraz jednak rząd całkowicie zmienił zdanie.

Szumowski zmienia zdanie ws. maseczek. Teraz już chronią przed zakażeniem. Czytaj TU.

W przemyskich aptekach z zaopatrzeniem jest różnie. Część punktów sprzedaży aktualnie czeka na dostawy maseczek chirurgicznych, część z kolei posiada dzisiaj w sprzedaży te akcesoria. Występuje także duża rozpiętość cenowa pomiędzy poszczególnymi aptekami.

Apteka Słoneczna przy ulicy Jagiellońskiej obecnie nie dysponuje maseczkami. Podobnie nie ma ich w aptece Emka przy ulicy 3-go Maja, choć jeszcze niedawno były dostępne w cenie 3,90 zł za sztukę. Jednak mogą się pojawić w każdej chwili – jest to towar obecnie bardzo poszukiwany i stąd biorą się kłopoty w zatowarowaniu aptek. 

Maseczki można nabyć a w aptece znajdującej się w szpitalu na Monte Cassino. Dostępne są także w aptece Farmed przy Kamiennym Moście w cenie 6,90 za sztukę.

W aptece Belissa przy ulicy Dworskiego maseczek nie ma, ale mogą się pojawić w najbliższych dniach. Maseczki były dostępne w tym punkcie w cenie 2,80 złotego za sztukę.

Przed zakupem maseczek warto zadzwonić do lokalnych aptek i potwierdzić dostępność tego towaru, by uniknąć niepotrzebnego chodzenia po wielu punktach sprzedaży. Po zniesieniu zakazu handlu, maseczki można już kupić na portalach aukcyjnych, gdzie ceny także są mocno zróżnicowane. Najniższe zaczynają się od 120 złotych za pakiet 50 sztuk. Sporo jest jednak ofert pomiędzy 4 a 6 złotego za sztukę.

Równocześnie pojawiają się ostrzeżenia przed nieprawidłowym używaniem maseczek i ryzykiem jakie nosi używanie tych akcesoriów ochronnych. Długo noszona maseczka wilgotnieje i staje się doskonałym środowiskiem do namnażania się drobnoustrojów. Maseczki jednorazowe trzeba więc często zmieniać, co przełoży się na spore wydatki. Ciekawą opcją jest zatem zakup maseczek wielorazowych, które można prać.