Futbol w Twojej Szkole – Przemyśl Bears ruszył z akcją

26 listopada 2014

Drużyna Przemyśl Bears zna zna już rywali, z którymi przyjdzie jej się zmierzyć w nowym sezonie. Pomimo, że ten rozpocznie się dopiero w sierpniu zawodnicy nie siedzą bezczynnie i ruszyli z zimową akcją Futbol w Twojej Szkole.

Kolejny sezon Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego rozpocznie się w sierpniu i potrwa do października. Drużyna Przemyśl Bears w pierwszym sezonie zdobyła wicemistrzostwo, a w tym roku brązowe medale. W najbliższym sezonie wystąpi 20 zespołów, w tym po raz pierwszy jeden spoza granic naszego kraju, Kaliningrad Amber Hawks. Każda drużyna rozegra cztery spotkania. Niedźwiadki zmierzą się z Aviators Mielec i Rzeszów Rockets. Do ćwierćfinałów dostanie się najlepszy zespół grupy. A sam finał odbędzie się w Poznaniu.

Sezon 2015 będzie pierwszym, w którym oprócz drużyny seniorskiej na boiskach PLFA pojawią się też juniorzy.

Do nowego sezonu zostało jeszcze trochę czasu, ale Przemyśl Bears nie próżnuje i organizuje po raz trzeci akcję Futbol w Twojej Szkole. Szkolna akcja ruszyła w ostatni piątek i rozpoczęła się od Szkoły Podstawowej im. Czesława Mączyńskiego w Kaszycach. Uczniowie podczas spotkania z zawodnikami przemyskich Niedźwiadków poznali tajniki futbolu, wcielili się w rolę zawodników, a także nauczyli się podstaw pierwszej pomocy. Podczas akcji są poszukiwani przyszli zawodnicy futbolu amerykańskiego.

Szkoły, które chciały wziąć udział w akcji mogą zgłaszać zaproszenia poprzez fanpage lub e-mail przemysl.bears@gmail.com .

fot. Przemyśl Bears