Finisz kampanii wyborczej w Przemyślu [film]

18 października 2018

Wojna PiS-u z KUKIZ’15, nieobecny kandydat SLD, Koalicja Obywatelska z poparciem Tadeusza Ferenca.

Kampania wyborcza w ostatnich tygodniach staje się coraz bardziej nerwowa. Komitety Prawa i Sprawiedliwości i KUKIZ’15 starły się początkowo w sprawie wzajemnego niszczenia i zalepiania swoich materiałów wyborczych. Jednak od kilku dni oba komitety wymieniają coraz poważniejsze ciosy. Poseł Wojciech Bakun zarzucił PiS-owi uprawianie brudnej kampanii polegającej na kolportowaniu w mediach społecznościowych fałszywych informacji o charakterze rasistowskim. Z kolei Mirosław Majkowski (kandydat KUKIZ’15) złożył pozew w trybie wyborczym przeciw kandydatowi na prezydenta z ramienia PiS Januszowi Hamryszczakowi. Sąd okręgowy jednak pozew oddalił, a szef sztabu wyborczego Janusza Hamryszczaka, Grzegorz Lewandowski, wydał wczoraj oświadczenie, w którym nawiązał do sentencji sądu i wyraził oczekiwanie, iż KUKIZ’15 wyjaśni wyborcom sprawę wyroku karnego kandydata KUKIZ’15 M. Majkowskiego.

Spokojniejszą kampanię prowadzi Koalicja Obywatelska i SLD. Nieoczekiwanie Sojuszowi Lewicy Demokratycznej zabrakło w kluczowym momencie lokomotywy wyborczej w osobie kandydata na prezydenta Tomasza Kulawika, który z powodu choroby nie mógł wziąć udziału w żadnej z trzech debat prezydenckich.

Natomiast Koalicji Obywatelskiej udało się przekonać do swojego programu Tadeusza Ferenca. Prezydent Rzeszowa udzielił pełnego poparcia kandydatom KO i Wojciechowi Błachowiczowi. W trakcie spotkania na przemyskim rynku udzielał wskazówek i rad kandydatom na radnych. Według Ferenca w Przemyślu drzemie niewykorzystany potencjał, który tkwi w pięknie miasta, w zabytkach i historii. Jak zapewnił prezydent Rzeszowa, udaje mu się sprowadzać pieniądze do miasta niezależnie od opcji politycznej rządzącej krajem.

Wybory odbędą się w najbliższą niedzielę. Lokale wyborcze będą czynne od godziny siódmej rano.