Nagrodzono przemyskich sportowców

31 października 2014

Przemyskie szkoły znalazły się wśród liderów sportu szkolnego. W Rzeszowie podsumowano współzawodnictwo sportowe szkół, gmin, powiatów i klubów za rok szkolny 2013/2014.

W Rzeszowie podczas podsumowania sportowego współzawodnictwa szkół, gmin, powiatów, klubów za rok szkolny 2013/2014 Podkarpacki Kurator Oświaty Jacek Wojtas nagrodził najlepszych.

Wśród laureatów konkursów „Sport w wyobraźni ucznia” i „Sport w fotografii” znalazła się uczennica Gimnazjum nr 8 SOSW w Przemyślu Krystyna Kurowska. Za osiągnięcia sportowe w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej na III miejscu znalazła się SP nr 14, w Gimnazjadzie IV otrzymało przemyskie Gimnazjum nr 5. Największy suckes odnieśli uczniowie I LO, którzy zajęli I miejsce w wojewódzkiej klasyfikacji szkół ponadgimnazjalnych. Jest to już czwarte zwycięstwo tej szkoły na przełomie ostatnich pięciu lat.

W klasyfikacji najlepszych klubów II miejsce trafiło do Uczniowskiego Klubu Sportowego Tempo 5 w Przemyślu. Nagrodzono również nauczycieli i działaczy sportowych. Tomasz Michalski nauczyciel wychowania fizycznego z SP nr 14 w Przemyślu otrzymał honorowy medal „za zasługi w sporcie szkolnym”.

fot. UM