Nauka nie musi być nudna

24 czerwca 2014

W dniach 16-17 czerwca w Ustrzykach Dolnych odbywał się Podkarpacki Festiwal Nauki i Techniki. Festiwal pod hasłem „Nauka nie musi być nudna” skierowany był przede wszystkim do uczniów i miał zachęcić ich do wyboru studiów inżynieryjnych.

W Zespole Szkół Licealnych im. J. Piłsudskiego, w Utrzykach Dolnych przez dwa dni uczniowie mieli okazję „zbliżyć się” do nauk ścisłych poprzez zabawę i ciekawe eksperymenty. Główną atrakcją była wystawa „Eskperymentuj” oraz pokazy przygotowane przez Centrum Nauki Kopernik. Przygotowano również wystawę samolotów, rakiet i modeli kosmicznych. Dużym zainteresowaniem przez młodych ludzi cieszyły się wirtualne loty samolotem oraz interaktywne stoiska. Te wszystkie przygotowane atrakcje miały przekonać przyszłych studentów do wyboru kierunków inżynieryjnych, które są przyszłością dla rozwoju podkarpackiej gospodarki.

Wystawę zorganizował Samorząd Województwa Podkarpackiego, Zespół Szkół Licealnych im. J.Piłsudskiego w Ustrzykach Dolnych oraz Agencja Rozwoju Regionalnego „MARR” S.A. z Mielca.

Festiwal Nauki i Techniki jest częścią dużego projektu, którego liderem jest Samorząd Województwa Podkarpackiego. Ta edycja ma na celu dotarcie z atrakcjami do dzieci i młodzieży z mniejszych miejscowości, które mają utrudniony dostęp do takich wydarzeń i zainteresowania ich naukami ścisłymi.