Emerytura bez podatku. Kosiniak-Kamysz wirtualnie w Przemyślu.

24 maja 2020

Kandydat na prezydenta Polski, Władysław Kosiniak-Kamysz rozpoczął swoją nową kampanię od spotkań w Płocku i Przemyślu. Zrobił to w sposób wirtualny, bo poprzez transmisję na FB.

Kosiniak-Kamysz nawiązał do aktualnej sytuacji politycznej w Polsce, ciepło również wypowiadał się o Podkarpaciu, z którym jest związany rodzinnie. Znaczną część wypowiedzi kandydata zajęła tematyka nadchodzącej suszy i wynikającego z niej wzrostu cen warzyw i owoców. W tej sprawie padła propozycja programu małej retencji.

Prezes ludowców odniósł się także do pytań zadanych przez Portal Przemyski. Pytany o ewentualną współpracę PSL z Prawem i Sprawiedliwością, Kosiniak-Kamysz stwierdził, że nie zgadza się ze stylem prowadzenia polityki przez PiS i wykluczył współpracę z tą partią. Kosiniak-Kamysz wytknął Koalicji Obywatelskiej, że ich radny na Śląsku wstąpił do lokalnej koalicji z PiS i dlatego zupełnie niesłuszne nazywanie jest PSL-u ,,partią obrotową” przez PO.

Koalicji nie będzie– Kosiniak-Kamysz o ewentualnej współpracy z PiS.

Kandydat ludowców potwierdził, że wprowadzi emeryturę bez podatku. Na pytanie o obawy samorządowców przed spadkiem dochodów z tytułu PIT w przypadku likwidacji opodatkowania, odpowiedział, że jego rząd wypłaci samorządom rekompensaty. Jak zauważył Kosiniak-Kamysz, likwidacja opodatkowania emerytur jest sztandarowym projektem Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Podczas swojego czatu szef PSL-u potwierdził, że ma świadomość, iż w całej Polsce dochodzi do ataków na zarządy Ochotniczej Straży Pożarnej przez partię władzy i następuje upolitycznianie tej formacji. Kosiniak-Kamysz zapowiedział równocześnie, że będzie za dodatkiem emerytalnym dla strażaków.

Jako możliwą receptę na przełamanie marazmu gospodarczego w Przemyślu, kandydat ludowców zaproponował organizację Targów Wschodnich. Przed II wojną światową organizowane we Lwowie Targi Wschodnie były wielką imprezą, która miała na celu promocję polskiego przemysłu na wschodzie.