Elektromontaż Stare Miasto mistrzem „Przemyskiej Ligi Mistrzów”

3 listopada 2018

W dniu 26 października wyłoniono zwycięzcę dwumiesięcznych zmagań, które w ramach IX edycji „Przemyskiej Ligi Mistrzów” odbywały się na Orliku przy ul. Dworskiego w Przemyślu.

Rewelacją turnieju był zespół Orlika Przemyśl prowadzony przez grającego trenera popularnego „Brzęczka”. Nie zawiódł także w turnieju finałowym faworyt Elektromontaż, pokonując w decydującym spotkaniu po niezwykle zaciętym meczu drużynę Openfit 5:2.
Poziom rozgrywek finałowych był niezwykle wysoki i wyrównany, a o tym kto wejdzie do ścisłego finału czy też odniesie ostateczny triumf decydowała często jedna bramka i karne. Drużyna Prawników, która nieprzerwanie od początku turnieju była ścisłym finalistą, tym razem uległa epidemii grypy na czym skorzystała ekipa Orlika, warto wspomnieć o trochę pechowej grze Studia M, która pomimo braków kadrowych dzielnie dotrzymywała kroku konkurencji.

Pojedynek o pierwsze miejsce, był bez wątpienia godny finału LM. Sportowe zacięcie i pełne zaangażowanie w każdą akcję obu drużyn sprawiło, iż mecz ten był naprawdę emocjonującym, obfitującym w wiele ciekawych sytuacji podbramkowych. Nie dziwiły zatem głośne emocjonalne reakcje publiczności, która dość licznie przybyła na arenę tych piłkarskich zmagań. Po wymianie „ciosów” mecz zakończył się wynikiem 5-2 dla Starego Miasta i to ta drużyna mogła się cieszyć z uzyskania tytułu Mistrza w IX edycji „Przemyskiej Ligi Mistrzów”. Dość szczęśliwie drużyna Orlika po wygraniu meczu o trzecie miejsce wskoczyła na pudło tego prestiżowego turnieju pokonując w rzutach karnych Studio M.

Mecz o III miejsce:
Orlik Przemyśl – Studio M 6:6, karne 5:4
FINAŁ:
Elektromontaż Stare Miasto Przemyśl – Openfit Przemyśl 5:2

Drużyna Elekromontażu Stare Miasto wystąpiła w składzie: Butra Krzysztof, Kurasz Wojciech, Pisarski Tomasz, Lewandowski Dariusz, Ciciński Marcin, Berezowski Piotr, Leja Hubert, Plis Patryk, Żygała Damian, Żygała Przemek, Michał Rusin .

Najskuteczniejszym strzelcem meczy finałowych został Lewandowski Dariusz z Elektomontażu Stare Miasto Przemyśl.

Puchar wręczał fundator wszystkich edycjach tego turnieju poseł Marek Rząsa .

Zawody sędziował: Kamil Kuźma, Andrzej Górniak.                                                                  Patronat nad turniejem objęli: poseł na Sejm RP Marek Rząsa, dyrektor CKZiU nr 1 w Przemyślu Robert Rybak.
Organizatorzy: Henryk Łaskarzewski oraz Kamil Makara.