Kradzione pojazdy nie wyjechały z Polski

2 listopada 2018

30 października na przejściu granicznym w Medyce zatrzymano kradzioną betoniarkę, a na pobliskim parkingu Mercedesa R Class 2010. Szacunkowa wartość obu pojazdów wynosi 160 tys. zł.

30 października, funkcjonariusze SG wraz z policjantami z Przemyśla prowadzili działania na przygranicznych parkingach. Ich efektem było zatrzymanie samochodu marki MERCEDES R Class (rok prod. 2010) na niemieckich numerach rejestracyjnych. Ustalono, że pojazd wraz z tablicami rejestracyjnymi figuruje w bazie SIS jako utracony na terytorium Republiki Federalnej Niemiec. Szacunkowa wartość samochodu wynosi 80 tys. zł.

Aktualnie trwają czynności, aby ustalić właściciela mercedesa. Sprawę przekazano funkcjonariuszom policji z KMP w Przemyślu.

Natomiast na przejściu granicznym w Medyce, na kierunku wyjazdowym z Polski zatrzymano samochód ciężarowy marki MAN TGX rok produkcji 2008 (betoniarka), który figurował w bazach SIS  oraz INTERPOL jako kradziony na terytorium Włoch. Szacunkowa wartość samochodu to 80 tys. zł.

Od początku roku funkcjonariusze BiOSG ujawnili łącznie 157 pojazdów (m.in. samochodów, maszyn rolniczych, naczep ) o łącznej wartości około 6,5 mln złotych.