Dziś w Przemyślu odbyło się zaprzysiężenie nowego komendanta Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej [Galeria zdjęć]

23 stycznia 2017

Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej ma nowego komendanta. Dziś odbyło się uroczyste przekazanie obowiązków.

Od dziś komendantem Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu jest pułkownik Robert Rogoz. Objął on stanowisko po pułkowniku Piotrze Patli. Uroczyste przekazanie obowiązków odbyło się w sali Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej.

Komendant Główny Straży Granicznej pułkownik SG Marek Łapiński podziękował odchodzącemu komendantowi BiOSG pułkownikowi SG Piotrowi Patli za służbę w Bieszczadzkim Oddziale SG oraz za sumienne i profesjonalne wywiązywanie się z zadań i obowiązków służbowych.

Oceniając ostatnie trzy lata, kiedy komendant Patla dowodził Bieszczadzkim Oddziałem SG, trudno nie zauważyć wielu zmian na lepsze. Jest to w ogromnej mierze zasługa pana pułkownika oraz jego współpracowników – powiedział komendant Łapiński. Następnie, zwracając się do nowo powołanego komendanta BiOSG pułkownika SG Roberta Rogoza, podkreślił, nie mam wątpliwości, że jest to właściwy wybór. Panie komendancie, bierze pan na swoje barki ogromną odpowiedzialność. To wielkie wyróżnienie i uznanie dla pańskiej dotychczasowej służby, ale tym większe wyzwanie. Życzę panu komendantowi wiele satysfakcji, codziennych sukcesów i spełniania wielkich, długofalowych zamierzeń dla dobra i rozwoju naszej formacji.

Kulminacyjną częścią uroczystości było pożegnanie ze sztandarem i przekazanie przez komendanta Patlę sztandaru oddziału swojemu następcy.
Dziękuję za te lata spędzone tutaj. Spotkałem się z niezwykłą przychylnością wszystkich państwa – powiedział pułkownik SG Piotr Patla, dziękując również wszystkim współpracownikom.

Jest to dla mnie niesamowity zaszczyt, że po 22 latach pełnienia służby w BiOSG staję na jego czele. Proszę państwa o wyrozumiałość, na początku każdy ma jakieś potknięcia. Dziękuję panu komendantowi głównemu SG za zaufanie i podjęcie pewnego ryzyka. Bardzo proszę wszystkich o pomoc i wsparcie i o kredyt zaufania – powiedział nowy komendant BiOSG pułkownik Robert Rogoz.

W uroczystym apelu, obok kadry kierowniczej, funkcjonariuszy, pracowników i emerytów Bieszczadzkiego Oddziału SG, wzięli udział zaproszeni goście, m.in. Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart, ksiądz arcybiskup dr Eugeniusz Popowicz, Konsul Generalny RP we Lwowie Wiesław Mazur, przedstawiciele Marszałka Województwa Podkarpackiego, Prezydent Miasta Przemyśla Robert Choma, Starosta Podkarpacki Jan Pączek oraz przedstawiciele zaprzyjaźnionych służb mundurowych z Podkarpacia.

Pułkownik Piotr Patla pełnił funkcję komendanta BiOSG od 2014 r., w szeregach SG jest od 25 lat.

Pułkownik Robert Rogoz ukończył Wyższą Szkołę Oficerską Wojsk Zmechanizowanych w Kętrzynie i Wyższą Szkołę Pedagogiczną w Rzeszowie. Służbę w BiOSG pełni od 1994 r. Od 3 lat obejmował stanowisko zastępcy komendanta BiOSG.

Anna Fortuna

no images were found