Dzień Ratownictwa Medycznego w Przemyślu

15 października 2014

Podczas ostaniej niedzieli w Przemyślu obchodzono Dzień Ratownictwa Medycznego. Mieszkańcy miasta mieli okazję obejrzeć pokaz ewakuacji pasażerów z autobusu.

W minioną niedzielę, w Przemyślu obchodzono Dzień Ratownictwa Medycznego. Podczas uroczystej mszy świętej powołano kapelana ratownictwa medycznego archidiecezji przemyskiej. Dalsze obchody miały miejsce na terenie Galerii Sanowej, gdzie przygotowano konkursy, można było obejrzeć pokaz ewakuacji poszkodowanych pasażerów z autobusu, a także przybliżono historię Pogotowia Ratunkowego. W pokazie ratownictwa wspólnie udział wzięli : Pogotowie Ratunkowe z Przemyśla i Jarosławia, Przemyska Grupa Ratownictwa PCK, Państwowa Straż Pożarna, Policja oraz Straż Miejska. Na zakończenie odbył się koncert Harcerskiej Orkiestry Dętej. Dzień ten był też okazją do wręczenia dyplomów uznania za szczególne zasługi na rzecz ratownictwa medycznego.

Dzień Ratownictwa Medycznego w Polsce obchodzony jest od siedmiu lat 13 października. W ostatnich trzech latach samorząd podkarpacki dofinansował zakup 7 karetek i wyposażenie 12 zespołów m.in.: w Szpitalu Wojewódzkim w Przemyślu. Na ten cel wydano ponad 2,5 mln zł, a planowane są kolejne inwestycje.