Laureaci przemyskiej gry miejskiej w Przemyślu

15 października 2014

Laureaci Gry Miejskiej „Przemyśl 1914 -1915” zwiedzili Belgię. Wycieczkę zorganizował europoseł Poręba.

Mateusz Gemra, Marcin Hamielec, Przemysław Wołoszyn, Paweł Brzostowski, Jakub Rzeźniczek, to laureaci Gry Miejskiej „Przemyśl 1914-195”. Na zaproszenie europosła Tomasza Poręby udali się na dwudniową wycieczkę do Brukseli, podczas której odwiedzili Parlament Europejski, gdzie zapoznali się z działalnością parlamentarzystów, a także zwiedzili najważniejsze miejsca w Brukseli ( Starówkę i Atomium ).

Bardzo się cieszę, że laureaci gry miejskiej „Przemyśl 1914-1915” przyjechali do serca Wspólnoty. Właśnie w Brukseli zapadają kluczowe decyzje dla Polski i myślę, że możliwość zobaczenia tego miejsca z bliska stanowi cenne doświadczenie– mówił Poręba. To dobrze, że młodzi ludzie biorą udział w konkursach dotyczących historii Polski i naszego regionu. Zawsze chętnie włączam się w przedsięwzięcia promujące postawy patriotyczne – dodał europoseł PiS.

Uczestnicy wycieczki podkreślają, że stolica UE zrobiła na nich duże wrażenie. Wycieczka była bardzo ciekawym doświadczeniem. Gdyby była taka możliwość, chętnie odwiedziłbym Brukselę ponownie– powiedział Marcin Hamielec.