Dzień Otwarty w Szkole Podstawowej nr 1 w Przemyślu

25 października 2015

W Szkole Podstawowej nr 1 w Przemyślu odbył się Dzień Otwarty. Była to okazja dla przedszkolaków by przez zabawą i naukę zapoznały się z tą szkołą.

W dniu 17 października kolejny raz otworzyliśmy drzwi szkoły dla przedszkolaków i ich rodzin. Program Dnia Otwartego był bogaty, zarówno ten do obejrzenia jak i ten, w którym dzieci brały czynny udział.

Przygotowane zajęcia miały na celu rozwijanie umiejętności porządkowania, segregowania i spostrzegawczości. Mali goście mogli zapoznać się z grami dydaktycznymi, podczas których zmagali się z łamigłówkami matematycznymi, ciekawostkami przyrodniczymi i polonistycznymi. Była to również okazja by skorzystać z interaktywnych programów multimedialnych przeznaczonych dla dzieci w wieku od 5 lat, które pozwalają. rozwijać wyobraźnię.

Dużym powodzeniem w tym dniu cieszyła się sala zabaw, w której najmłodsi spędzili mile czas skacząc do kulowego basenu, pokonując tory przeszkód, z dużych klocków budując zamki i domki. Dzięki pomocom naukowym starsi uczniowie naszej szkoły wyjaśniali z czego składa się człowiek.

Po drodze czekało zaproszenie na pokazową lekcję angielskiego z wykorzystaniem tablicy interaktywnej. Dzieci uczyły się liczyć po angielsku od 1 do 10 oraz nazw kolorów. Można było także pomalować buźki. Zainstalowane na poszczególnych stanowiskach programy w sali komputerowej służyły zabawie oraz rozwijały naukę pisania i posługiwania się myszką. Wiele radości dostarczyły dzieciom zabawy logopedyczne usprawniające aparat oddechowy, słuchowy i artykulacyjny.

Zwiedzający spotkali się z wszystkimi nauczycielami SP 1.