Dzień otwarty w Szkole Podstawowej nr 6 w Przemyślu [Galeria zdjęć]

18 marca 2016

W sobotę, 12 marca przyszli pierwszoklasiści wraz ze swoimi rodzicami zostali zaproszeni do przyjaznej „szóstki”. W ramach dnia otwartego czekał na nich szereg atrakcji.

Dni otwarte w SP nr 6 w Przemyślu to już tradycja. W sobotę, 12 marca odbyło się już kolejne tego rodzaju spotkanie integracyjne. Ma ono na celu przybliżenie budynku szkoły, oswojenie dzieci z nauczycielami uczącymi, a rodzicom mamy możliwość przekazania informacji o programie nauczania, osiągnięciach szkoły, warunkach w jakich dzieci przebywały od 1 września – mówi dyrektor SP nr 6 Halina Kasyan.

Podczas dnia otwartego w „szóstce”, na przyszłych pierwszoklasistów czekał szereg atrakcji. Jedną z nich były zajęcia „Tańczący z przedszkolakami”, podczas których mali goście mogli udać się w ciekawą podróż w rytmie ich ulubionych hitów. Przygotowane zabawy zapoznawcze takie jak : „Poznajmy się”, „Taniec z balonami”, „Jedzie pociąg z daleka” wprawiły dzieci w dobry nastrój, a zatańczony prosty układ choreograficzny okazał się znakomitą puentą tego niecodziennego spotkania. Jego efektem było widoczne zadowolenie na twarzach nie tylko małych adresatów, ale również ich rodziców.

Sobotnie spotkanie było także okazją do zapoznania się z zasadami bezpiecznego poruszania się na rowerze oraz zachęcenie do aktywnego spędzania czasu wolnego. Prowadzona systematycznie akcja „Bezpieczny rower” ma zachęcić dzieci i rodziców do wspólnych zabaw na terenie miasteczka ruchu drogowego znajdującego się na terenie naszej szkoły, jednego z dwóch w mieście – przekonuje wicedyrektor SP nr 6 Andrzej Ustrzycki – Ma ona również uświadomić rodzicom potrzebę nabywania umiejętności jazdy na rowerze i – co konieczne – posiadania karty rowerowej. Każdy uczeń naszej szkoły może uzyskać ją bezpłatnie po zdaniu odpowiedniego egzaminu.

Szkoła na osiedlu Kazanów może jako jedyna w mieście poszczycić się sekcją akrobatyczną. Pokaz przygotowany przez uczniów należących do niej cieszył się dużym zainteresowaniem wśród osób zwiedzających szkołę. Nauczyciele wychowania fizycznego chcąc udowodnić, że sport to także dobra zabawa dla przyszłych uczniów przygotowali szereg zajęć zręcznościowych i ruchowych, takich jak gra w kręgle, rzut do kosza, strzał na bramkę.

Przygotowano dla dzieci także zabawę w języku angielskim, zajęcia plastyczne i manualne. Po obejrzeniu fragmentu baśni „Calineczka” przyszli uczniowie mieli okazję tworzyć własne ilustracje z puzzli na tablicy interaktywnej. A przygotowana przez nauczycieli baśniowa zgaduj-zgadula miała na celu rozwijanie zainteresowań czytelniczych u najmłodszych, rozbudzaniu wyobraźni, umiejętności swobodnego wypowiadania się. Była to także dobra zabawa.

Co powinno przekonać rodziców do wyboru tej placówki dla swoich pociech ? Mamy wysokie wyniki na sprawdzianie po klasie szóstej. Szczycimy się wysokimi lokatami naszych uczniów na konkursach i zawodach sportowych od szczebla powiatowego, wojewódzkiego po ogólnopolski. Jesteśmy organizatorami wielu konkursów szkolnych. Zachęcić możemy uczniów szeroką gamą zajęć pozalekcyjnych. Szkoła posiada wysoko wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną, która posiada co najmniej drugi kierunek nauczania – wylicza H.Kasyan.

Anna Fortuna

no images were found