Pierwszy w Przemyślu salon gier planszowych

18 marca 2016

Nie masz pomysłu jak spędzić wolny czas ? Szukacie ze znajomymi nowej formy rozrywki ? Wybierzcie się do nowo powstałego „Salonu Gier Planszowych” przy ulicy 3 -go Maja 22. To miejsce, gdzie można zagrać w grę „Taktyczne Starcie” autorstwa przemyślanina, Marcina Wilka.

Marcin Wilk jest autorem strategicznej gry planszowej „Taktyczne Starcie”. Gry nie znajdziemy w żadnym sklepie, za to możemy w nią zagrać w „Salonie Gier Planszowych” przy ul. 3 -go Maja 22 w Przemyślu.

Chciałem stworzyć takie miejsce, które ludzie będą lubić i do którego będą przychodzić z przyjemnością – mówi Marcin Wilk – Nie ukrywam, że jako autorowi sprawia mi dużą przyjemność zobaczenie jak ludzie grają w moją grę, a ich zadowolenie jest dla mnie największą satysfakcją.

„Salon Gier Planszowych”, to pierwsze tego typu miejsce, powstałe w naszym mieście. Ma ono szansę stać się nowym sposobem na spędzanie wolnego czasu, a równocześnie skupić tych, którzy już są fanami gier planszowych. W przyszłości takich salonów może pojawić się więcej.

„Taktyczne Starcie” to nie jedyna gra tego przemyślanina, ale pierwsza dostępna dla większej liczby odbiorców. Jeśli spotka się ona z pozytywnym przyjęciem, w salonie pojawią się też kolejne gry tego autora.

IMG_6244(1)

Ta bitewna gra strategiczna dla 2-4 osób, polega na zniszczeniu wszystkich wojsk przeciwnika znajdujących się na mapie i przejęciu kontroli nad całym obszarem gry, mając przy tym do dyspozycji szeroki wachlarz sprzętu wojskowego. Oprócz prowadzenia bitew gracz musi również dbać o rozwój swojego przemysłu, który dostarczy mu sprzętu niezbędnego do pokonania swoich przeciwników. Gra jest bardzo wciągająca i rozbudowana. Spędzić można przy niej kilka godzin, jeśli nie mamy jednak czasu na całą rozgrywkę, można ją przerwać w dowolnym momencie, zrobić zdjęcie ustawienia i przy kolejnym spotkaniu powrócić do tego momentu. Mocną stroną tej gry, co podkreśla jej autor są jej zasady uważam, że w grze najważniejsze są zasady i to, że pomimo tego, że gra jest tak rozbudowana posiada bardzo łatwą do zrozumienia instrukcję.

„Salon Gier Planszowych” otwarty jest wt.-pt. w godz.13-21, sobota 9 – 21, niedziela 15-21. Cena to 1 zł od osoby za każde ukończone 10 min gry czyli 6 zł za godzinę. Dodatkowo można wykupić kartę stałego klienta ważną przez miesiąc od dnia zakupu i w zależności od rodzaju karty można grać albo z 50% rabatem, albo bez dodatkowych opłat. Cena karty dającej rabat to 25 zł, a cena karty dającej możliwość grania dowolną ilość czasu w miesiącu (oczywiście w godzinach otwarcia salonu) to 50 zł. Dodatkowo jeżeli ktoś ma ochotę zagrać w jakąś inną grę można to zgłosić w salonie, a zostanie ona sprowadzona do salonu jak również można przyjść ze swoją grą i w nią grać. Przewidywane są także turnieje z atrakcyjnymi nagrodami. W salonie istnieje możliwość wcześniejszej rezerwacji miejsc.