Dzieła z kolorowych sznureczków. Wystawa prac niecodziennej artystki w przemyskim CK [Galeria zdjęć]

9 lutego 2016

Niecodzienną wystawę można obejrzeć w Galerii „Stara kręgielnia” w przemyskim Centrum Kulturalnym. Barwne kompozycje przenoszące widzów w bajkowy klimat, to tkaniny artystyczne Czesławy Kępczyk z Średniej Wsi.

W Galerii „Stara kręgielnia” mieszczącej się w podziemiach przemyskiego Centrum Kulturalnego do 28 lutego można obejrzeć niecodzienną wystawę tkaniny artystycznej Czesławy Kępczyk ze Średniej Wsi.

Czesława Kępczyk w Średniej Wsi prowadzi gospodarstwo agroturystyczne. Posiadając duży dom nie było ją stać na piękne obrazy, którymi mogłaby udekorować jego ściany. Chciała znaleźć coś czego nie było w innych domach, coś co zachęcałoby do przyjazdu do niej. Inspirację znalazła na kursie florystycznym. Jednak początkowo pomyślała, że nie da rady, że to zbyt syzyfowa praca i nie uda się jej połączyć z codziennymi obowiązkami, których nie brakuje. Zaczęła na szydełku robić łańcuszki z włóczki i zastanawiać się na co je nakleić. Rozwiązanie przyszło niespodziewanie, gdy z okna spadły rolety. I tak teraz w wolnej chwili, przy oglądaniu wieczorami telewizji Czesława Kępczyk robi sznureczki, które następnie klejem silikonowym przykleja na rolety, tworząc barwne kompozycje. Bajkowymi tkaninami dekoruje każdy pokój w domu.

Pomysły na kompozycje przychodzą same, każda praca jest inna. Nie robiłam tego żeby pokazać światu, po prostu byłam za biedna żeby kupować obrazy – mówi skromnie artystka – Nie jestem żadną artystką, nie potrafię nawet prostej kreski narysować.

Nie moglibyśmy dzisiaj oglądać tych prac, gdyby nie członkowie Klubu Plastyka Nieprofesjonalnego, którzy trzy lata temu byli na plenerze w Średniej Wsi i gościli właśnie u Czesławy.

Mamy taki projekt, dla wydarzeń, które nie mieszczą się w ramach działalności Galerii, tzn.sztuki profesjonalnej i rozpoczynamy go wystawą pani Czesławy – mówiła Helena Piaskowska, opiekun Klubu – Klub Plastyka Nieprofesjonalnego postanowił przyznać pani dyplom honorowej członkini naszego Klubu, za całokształt pracy artystycznej. Jak podkreśliła H.Piaskowska prace Czesławy Kępczyk są niesamowite kolorystycznie, ciekawe rytmicznie i odzwierciedlają energię autorki, która tryska z nich.

Anna Fortuna

no images were found