Dwóch pijanych kierowców straciło uprawnienia

9 listopada 2016

Dzięki czujności mieszkańców powiatu przemyskiego zatrzymano dwóch nietrzeźwych kierowców. Pierwszy z nich miał prawie 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, a drugi ponad promil alkoholu.

W miniony poniedziałek po godzinie 13, zgłaszający poinformował dyżurnego przemyskiej jednostki, że w miejscowości Nienadowa w okolicy stacji paliw, najprawdopodobniej nietrzeźwy mężczyzna wsiadł do swojego seata i odjechał. Funkcjonariusze z Birczy zatrzymali do kontroli opisany pojazd. Jego kierowca, 61-letni mężczyzna miał w organizmie około 1,3 promila alkoholu. Mieszkaniec powiatu przemyskiego stracił uprawnienia do kierowania pojazdami i odpowie za jazdę na „podwójnym gazie”. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Kilka godzin później, policjanci otrzymali sygnał, że w tej samej miejscowości kierowca osobowego volkswagena również może być nietrzeźwy. Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Dubiecku podczas kontroli drogowej wyczuli od mężczyzny alkohol. Badanie alkomatem wykazało u 37-latka prawie 2,5 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany, a jego pojazd odholowany na parking policyjny. Teraz za swój czyn odpowie przed sądem.