Dwóch mieszkańców powiatu przemyskiego pobiło sześćdziesięciolatka

7 września 2017

Mieszkańcy powiatu przemyskiego pobili 60-letniego mężczyznę, bo ten zwrócił im uwagę. Sprawcy zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty.

W minioną sobotę, w Ciemięrzowicach dwóch mężczyzn jadących na motocyklu typu cross, zajechało drogę kierującemu kią. Samochodem jechało małżeństwo. Kiedy kierowca zatrzymał pojazd, aby zwrócić uwagę motocyklistom, został zaatakowany. Napastnicy przewrócili mężczyznę na jezdnię, po czym zaczęli go kopać. Rannego 60–latka z obrażeniami głowy przewieziono do przemyskiego szpitala.

Ustalenie sprawców było trudne, ponieważ w chwili zdarzenia mieli na głowach kaski, motocykle nie miały tablic rejestracyjnych. Funkcjonariusze zabezpieczyli szereg śladów. Przez kolejne dni prowadzili szeroko zakrojone czynności. W konsekwencji działania te doprowadziły do dwóch mężczyzn, mieszkańców powiatu przemyskiego w wieku 18 i 24 lat. Wczoraj obaj zostali zatrzymani. Zebrane przez śledczych z Komisariatu Policji w Żurawicy dowody, pozwoliły na przedstawienie im zarzutów popełnienia przestępstwa – pobicia.

W dniu jutrzejszym podejrzani zostaną przesłuchani przez prokuratora, który podejmie decyzję także w kwestii środków zapobiegawczych.