Drugi już pociąg kursuje pomiędzy Kijowem a Przemyślem [Film i zdjęcia]

1 września 2017

Od poprzedniego tygodnia na trasie Kijów-Przemyśl kursuje drugi pociąg. Po drodze zatrzymuje się on m.in. na stacjach we Lwowie, Winnicy, Chmielnickim i Tarnopolu.

Pociąg relacji Kijów-Przemyśl jest już drugim uruchomionym w ostatnim roku połączeniem z Ukrainy w kierunku naszego miasta. Jest to odpowiedź na szybko rosnące zapotrzebowanie na tej trasie. Pociąg ten jest obsługiwany przez elektryczny zespół trakcyjny Hyundai Rotem, a za obsługę składu odpowiada strona ukraińska.

Nowy pociąg przejeżdża przez Lwów – Tarnopol i Winnicę, pokonując tym samym nieco inną trasę niż pociąg Przemyśl – Kijów, który uruchomiony został w grudniu ubiegłego roku. Ten drugi od 23 grudnia 2016 roku do dziś przewiózł ponad 146 tysięcy pasażerów.

Dużym udogodnieniem dla podróżnych przekraczających w ten sposób granicę RP jest kontrola graniczna, która odbywa się w pociągu.

Dzięki skomunikowaniu ze składem IC Boznańska z drugiej pary pociągów na Ukrainę skorzystają pasażerowie z Wrocławia czy Krakowa. Dodatkowo od 3 września br. w relacji powrotnej skład będzie skomunikowany z pociągiem TLK Banach relacji Przemyśl–Kraków. Bilety na nowe połączenie będą dostępne w specjalnych cenach.

Nowym połączeniem w czwartek, przyjechali członkowie Stowarzyszenia Linia102.ua. Na peronie przywitał ich zastępca prezydenta miasta Przemyśla Janusz Hamryszczak oraz członkowie i sympatycy Stowarzyszenia Linia102.pl. Następnie wszyscy razem drezynkami z Hermanowic udali się do Niżankowic.

Po raz kolejny bardzo serdecznie witamy wszystkich naszych przyjaciół z Ukrainy. Cieszymy się, że to już druga linia uruchomiona do naszego pięknego miasta. Ciągle czekamy na pociąg Lwów – Przemyśl – powiedział wiceprezydent Przemyśla Janusz Hamryszczak.

ROZKŁAD JAZDY:
Pociąg 715 Kijów – Przemyśl, odjazd z Kijowa 06:52, przyjazd do Przemyśla 15:05
Pociąg 716 Przemyśl – Kijów, odjazd z Przemyśla 13:07, przyjazd do Kijowa 23:10

Anna Fortuna