Doktor W. Bodnar na konferencji w Sejmie u boku posła Konfederacji

20 listopada 2020

Doktor Włodzimierz Bodnar wziął udział w konferencji prasowej przygotowanej przez posła Konfederacji, Dobromira Sośnierza. Dobromir Sośnierz to syn posła Zjednoczonej Prawicy i byłego szefa Narodowego Funduszu Zdrowia, Andrzeja Sośnierza, który nie stronił od ostrej krytyki ministra Łukasza Szumowskiego, a także zwracał uwagę na błędy rządu w strategii walki z pandemią.

Włodzimierz Bodnar przekonywał na konferencji, że amantadyna to lek sprawdzony, tani i właściwie niepowodujący skutków ubocznych. Równocześnie poinformował, że wielu lekarzy leczy pacjentów amantadyną, ale robią to bez rozgłosu w obawie przed szykanami. Bodnar stwierdził także, że w Polsce jest silne lobby profesorów i ordynatorów, które jest przeciwne terapii opartej na amantadynie i blokuje- zasłaniając się procedurami-wprowadzenie leczenia tym sprawdzonym lekiem.

Bodnar dodał, że gdyby zdecydowano się na leczenie proponowane przez niego, uniknięto by wielu ofiar.

Uważam, że Polska ma dużą szansę pokazać światu, że potrafi wyjść z pandemii i kryzysu gospodarczego.

– W. Bodnar

Z kolei Sośnierz krytycznie odniósł się do przypadków utrudniania stosowania amantadyny, a jego zdaniem dorosły człowiek powinien mieć prawo kupienia i zażywania dowolnego leku. 

Jeżeli może kupić trutkę na szczury i ją zjeść, tym bardziej może kupić dowolny lek w aptece.

-poseł Dobromir Sośnierz.

Sośnierz postawił hipotezę, iż jest możliwe, że państwu nie zależy na zwalczeniu problemu wywołanego koronawirusem. Według niego istnieje wrażenie, że zwalczanie choroby obrosło tak wieloma grupami interesu, że rząd po prostu nie chce pokonać pandemii.

Bodnar informował wcześniej, że próbował bezskutecznie zainteresować przemyskich posłów swoją sprawą. Nie podał jednak konkretnych nazwisk. Film z konferencji poniżej.

 

 

 

zdj. screen videosejm