Do Przemyśla przybyło Betlejemskie Światełko Pokoju [Galeria zdjęć]

20 grudnia 2016

Do mieszkańców Przemyśla dotarło Betlejemskie Światło Pokoju. W tym roku towarzyszy mu hasło przewodnie „Odważnie twórzmy pokój”.

W poniedziałkowe popołudnie, na przemyskim Rynku harcerze przekazali Betlejemskie Światło mieszkańcom naszego miasta oraz przedstawicielom służb mundurowych. Tegoroczna akcja odbywa się pod hasłem „Odważnie twórzmy pokój”.

Tworzenie pokoju to sztuka dobrze pojętego kompromisu, to sztuka wyrozumiałości, cierpliwości i poświęcenia. Dla nas harcerzy to szukanie dobra w drugim człowieku. Przekazując płomień betlejemski chcemy przekazać, że taka postawa jest możliwa, trzeba mieć tylko dobrą wolę, służyć bliźniemu bez względu na to kim i jakim on jest – powiedział komendant Hufca Ziemi Przemyskiej phm.Mariusz Lato.

Świąteczne życzenia mieszkańcom Przemyśla złożył m.in. zastępca prezydenta Przemyśla Grzegorz Hayder, przekazujemy światełko aby zapaliło się w każdym z naszych domów, ale przede wszystkim po to żeby zapaliło się w naszych sercach. Aby to ciepło, które z tego ognia płynie i przesłanie, które płynie z Betlejem zapadło w nas głęboko i abyśmy potrafili dzielić się z nimi innymi. I tego w imieniu prezydenta miasta, władz samorządowych Przemyśla serdecznie państwu życzę, abyśmy się nauczyli nieść ten płomień dalej i wszystkim tym, którzy potrzebują tego ciepła żebyśmy potrafili dawać.

Betlejemskie Światełko Pokoju po raz pierwszy zaświeciło w 1986 roku w Linz, w Austrii. Od tego czasu co roku dziewczynka lub chłopiec odbierają światło z groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem. Stamtąd przewożone jest do Austrii, gdzie kolejne odpalane ognie rozwożą po świecie znak pokoju. Do Polski ogień przewożony jest przez Związek Harcerstwa Polskiego.

W dniu 5 stycznia w miejscu, gdzie ma powstać przejście graniczne Malhowice – Niżankowice Betlejemskie Światło zostanie przekazane na Ukrainę.

Anna Fortuna

no images were found