Deszcz odpuścił, była zabawa i nauka – za nami JUP!leuszowy X Dzień Nauki PWSW

24 maja 2019

23 maja Park Lubomirskich, w którym swoją siedzibę ma Państwowa Wyższa Szkoła Wschodnioeuropejska, zamienił się w kolorowe i tętniące życiem miejsce przyjazne mieszkańcom –  odbyła się tam 10. edycja Dnia Nauki w PWSW. 

Jak co roku organizatorzy postarali się, żeby wydarzenie obfitowało w wiele atrakcji dla małych i dużych uczestników, przez co przybrało ono ponownie sympatycznego charakteru rodzinnego pikniku. Byli więc sami studenci i uczniowie, ale także i przedszkolacy, i służby mundurowe, i lokalni politycy oraz całe rodziny. Prezydent Wojciech Bakun przybył na miejsce kolorową i rozśpiewaną ciuchcią.

Po uroczystym przecięciu wstęgi na scenie wystąpił chór akademicki i rozpoczęły się pokazy tańca przemyskich szkół. Deszcze postanowił na chwilę odpuścić i wydarzenie przyciągnęło wielu zainteresowanych mieszkańców miasta.

W trakcie pikniku uczestnicy mieli okazję zobaczyć między innymi pokaz służb mundurowych, ratownictwa medycznego, przepłynąć się kajakiem po stawie bakończyckim, a także zapoznać się z ofertą nowo otwartych kierunków studiów na PWSW. 

Szczególnie chętnie odwiedzane było stoisko Instytutu Nauk Technicznych, na którym odbywały się pokazy robotów. Była też szansa, by spróbować swoich sił w quizach o Polsce i świecie. Najmłodsi mogli przejechać się kucykami i kolejką miejską. Jedną z nowości był projekt „Uczelnia Zdrowia”, gdzie można było zapoznać się z tematyką profilaktyki zdrowotnej i wykonać podstawowe badania.  

zb