Czy Przemyśl poszerzy swoje granice? Tego chcą władze miasta

3 stycznia 2017

Władze miasta Przemyśla planują poszerzenie jego granic.

Podczas konferencji prasowej podsumowującej dwa lata kadencji samorządu, przedstawiono plany na kolejne dwa lata. Jednym z nich jest poszerzenie granic miasta Przemyśla.

Sprawą wielkiej wagi jest to że planujemy wzmocnić miasto poprzez poszerzenie granic. W chwili obecnej analizujemy pewne wskaźniki, zastanawiamy się nad pewnymi możliwościami. Miasto takiej rangi jak Przemyśl bardzo kiedyś rozwinięte powinno wrócić do swojej wielkości, świetności i takie starania zgodne, integracyjne chcemy w przyszłym roku podjąć – mówi przewodnicząca Rady Miejskiej Lucyna Podhalicz.

Jak dokładnie miałoby to wyglądać, o jakie tereny strefa miejska zostanie poszerzona dowiemy się po pierwszym kwartale roku 2017.

Staramy się teraz do tego podchodzić bardziej systemowo. Być może kiedyś nastąpi reforma administracyjna i stracimy to co dzisiaj może być bonusem, czyli zgodne połączenie dwóch gmin: Gminy Przemyśl i tzw. gminy wiejskiej. To jest taka ucieczka do przodu, bo wiemy doskonale, że gmina ma swoje potrzeby, my mamy swoje i jakoś powinniśmy ze sobą współpracować – mówi prezydent miasta Przemyśla Robert Choma.

Fot. Andrzej Gdula