Czy Przemyśl poszerzy swoje granice? Tego chcą władze miasta

Władze miasta Przemyśla planują poszerzenie jego granic.

Podczas konferencji prasowej podsumowującej dwa lata kadencji samorządu, przedstawiono plany na kolejne dwa lata. Jednym z nich jest poszerzenie granic miasta Przemyśla.

Sprawą wielkiej wagi jest to że planujemy wzmocnić miasto poprzez poszerzenie granic. W chwili obecnej analizujemy pewne wskaźniki, zastanawiamy się nad pewnymi możliwościami. Miasto takiej rangi jak Przemyśl bardzo kiedyś rozwinięte powinno wrócić do swojej wielkości, świetności i takie starania zgodne, integracyjne chcemy w przyszłym roku podjąć – mówi przewodnicząca Rady Miejskiej Lucyna Podhalicz.

Jak dokładnie miałoby to wyglądać, o jakie tereny strefa miejska zostanie poszerzona dowiemy się po pierwszym kwartale roku 2017.

Staramy się teraz do tego podchodzić bardziej systemowo. Być może kiedyś nastąpi reforma administracyjna i stracimy to co dzisiaj może być bonusem, czyli zgodne połączenie dwóch gmin: Gminy Przemyśl i tzw. gminy wiejskiej. To jest taka ucieczka do przodu, bo wiemy doskonale, że gmina ma swoje potrzeby, my mamy swoje i jakoś powinniśmy ze sobą współpracować – mówi prezydent miasta Przemyśla Robert Choma.

Fot. Andrzej Gdula