Czy na ul.Glazera i Św.Jana pojawią się urządzenia zwalniające pojazdy ?

19 czerwca 2015

Wzmożony ruch oraz kierowcy nie stosujący się do ograniczenia prędkości na ulicy Glazera i Św.Jana, to główne powody aby zdaniem radnego Macieja Kamińskiego w tym miejscu zamontować urządzenia zwalniające pojazdy. Sprawa zostanie rozpatrzona w najbliższym czasie.

Coraz więcej mieszkańców zwraca uwagę na duży ruch i zbyt szybką prędkość pojazdów przy ulicy Glazera i Św.Jana. W kwestii tej podejmowano już próby interweniowania w minionych latach jednak skończyły się one niepowodzeniem, gdyż jak się okazało miejsca te nie kwalifikują się do zamontowania progów zwalniających.

Obecnie sprawą tą zajął się radny Maciej Kamiński, który zwrócił się do prezydenta Przemyśla aby zamontowano urządzenia zwalniające pojazdy, które spełnią wymogi zastosowania ich w tych miejscach. Miałyby one się pojawić przed jednym z przejść dla pieszych na odcinku od ul.Glazera 1 do Glazera 25, oraz ul.Św.Jana przed jednym z dwóch przejść dla pieszych, położonych niedaleko SP 4 i Kościoła Salezjanów.

Jak podaje rzecznik UM Witold Wołczyk sprawę rozpatrzy w dniu 7 lipca Komisja do Spraw Bezpieczeństwa i Organizacji Ruchu Drogowego.