„Ogrody Poetów” w ramach XVIII Przemyskiej Wiosny Poetyckiej [zobacz zdjęcia z happeningu]

19 czerwca 2015

W dniach 18-19 czerwca w ramach XVIII Przemyskiej Wiosny Poetyckiej realizowany jest projekt „Ogrody Poetów”. Towarzyszą mu sesje literackie, spotkania oraz koncert.

Projekt „Ogrody Poetów” rozpoczął się na Zamku Kazimierzowskim sesją poetycką poświęconą twórczości K.K.Baczyńskiego i S.Jasienina. Wzięli w niej udział najwybitniejsi polscy literaci, poeci, krytycy literaccy. Spotkaniu towarzyszył koncert „Baczyński muzycznie” w wykonaniu zespołu Klubu V Batalionu Strzelców Podhalańskich.

W ramach tego projektu, popołudniu na przemyskim Rynku odbył się happening „Otwarta księga” promujący czytelnictwo. Każdy chętny mógł wpisać w specjalnej księdze czy czyta lub też nie i dlaczego. Chociaż mogłoby się wydawać iż czytanie książek nie cieszy się zbytnią popularnością, to jednak jak się okazuje mieszkańcy Przemyśla chętnie korzystają z tej formy spędzania wolnego czasu, wśród nich znalazł się m.in. zastępca prezydenta miasta Grzegorz Hayder.

Drugi dzień święta literackiego, to spotkania uczniów z poetami, a także widowisko teatralno-muzyczne „Zbyt jest trudno wrócić do was młodym, żywym – łatwo zostać bohaterem…” według poezji K.K.Baczyńskiego w wykoniu grupy teatralnej „Garderoba” oraz „Spowiedź chuligana” według S.Jesienina w wykonaniu grupy teatralnej „Aboredrag”, w reżyserii Barbary Płocicy.

W dniu dzisiejszym o godz. 19 na Zamku Kazimierzowskim odbędzie się koncert Artura Gotza, podczas którego usłyszymy piosenki m.in.: Bułata Okudżawy, Marka Grechuty, Agnieszki Osieckiej, Zygmunta Koniecznego, Leszka Długosza. Wstęp na koncert jest bezpłatny.

XVIII Przemyską Wiosnę Poetycką zakończy „Noc Poetów”, podczas której na deskach sali widowiskowej Zamku Kazimierzowskiego uczestnicy „Ogrodów Poetów” zaprezentują własną twórczość.

Anna Fortuna

[Not a valid template]