CBŚP zatrzymało siedemnastu przemyskich pseudokibiców

27 kwietnia 2016

17 pseudokibiców z Przemyśla zostało zatrzymanych przez policjantów rzeszowskiego CBŚP. Odpowiedzą oni za handel narkotykami.

Od kilku miesięcy policjanci CBŚP wspólnie z Prokuraturą Okręgową w Przemyślu rozpracowywali grupę przestępczą, która wprowadzała na terenie Przemyśla i powiatu przemyskiego znaczne ilości amfetaminy i marihuany. Narkotyki rozprowadzane były głównie wśród osób powiązanych z miejscowym środowiskiem pseudokibiców.

Podczas II etapu operacji policjanci CBŚP z Rzeszowa wspierani policjantami Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji KWP w Rzeszowie i funkcjonariuszami KWP w Rzeszowie oraz KMP w Przemyślu zatrzymali 14 członków zorganizowanej grupy przestępczej, której większość wywodzi się i utożsamia ze środowiskiem pseudokibiców jednego z przemyskich klubów piłkarskich

Podczas działań policjanci ujawnili ok. 70 l spirytusu pochodzącego prawdopodobnie z przemytu z terenu Ukrainy, niewielkie ilości narkotyków, fałszywe dokumenty tożsamości i maczetę. Zatrzymanym osobom prokurator Prokuratury Okręgowej w Przemyślu przedstawił między innymi zarzuty udziału z zorganizowanej grupie przestępczej, posiadania i wprowadzenia do obrotu środków odurzających i substancji psychotropowych w znacznej ilościach – podaje rzecznik prasowy komendanta CBŚP, kom. Agnieszka Hamelusz.

Wobec podejrzanych zastosowane zostały policyjne dozory, zakazy opuszczania kraju i poręczenia majątkowe. Zatrzymanym osobom grozi teraz kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Sprawa w dalszym ciągu ma charakter rozwojowy, a prokuratura i funkcjonariusze nie wykluczają dalszych zatrzymań.