Broń pneumatyczna i papierosy o wartości ponad 160 tys. zł ujawniono w okolicach Przemyśla

24 stycznia 2018

Papierosy o wartości ponad 160 tys. zł oraz broń pneumatyczna, to efekt działań prowadzonych przez pograniczników w okolicach Przemyśla. Funkcjonariusze poszukiwali skradzionych samochodów.

W dniu 23 stycznia, funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Medyce prowadzili czynności w okolicach Przemyśla poszukując skradzionych pojazdów. W trakcie działań, zauważyli pojazd marki Volkswagen na litewskich numerach rejestracyjnych. Ich uwagę zwróciła nerwowa jazda kierowcy, postanowili więc skontrolować pojazd, który wjechał na posesję w pobliskiej miejscowości.

Samochodem podróżowało trzech obywateli Ukrainy. W bagażniku pojazdu funkcjonariusze ujawnili nielegalne papierosy o wartości ponad 11 tys. złotych. W toku dalszych czynności, na terenie posesji w skrytkach konstrukcyjnych podłogi garażu oraz w innych pomieszczeniach znaleziono prawie 8 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz dwie sztuki broni pneumatycznej. Na terenie działki, zaparkowany był również Volkswagen Golf należący do właściciela posesji, w którym również ukryte były papierosy z przemytu – niespełna 4 tysiące paczek.

Łącznie funkcjonariusze BiOSG ujawnili nielegalne papierosy o wartości przekraczającej 160 tys. złotych oraz broń, która w konsekwencji decyzją Prokuratora została przekazana do ekspertyzy. Obywatelom Ukrainy, z których jeden był wcześniej notowany przez Straż Graniczną za przestępstwa skarbowe oraz właścicielowi posesji – ob. Polski, przedstawiono zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego, do czego się nie przyznali.
Sprawa ma charakter rozwojowy.