„Biała wstążka”, w Przemyślu trwa akcja przeciwko przemocy

26 listopada 2014

Ruszyła kolejna edycja ogólnoświatowej kampanii ONZ „16 dni Akcji Przeciwko Przemocy ze względu na Płeć”. W jej ramach na przemyskim rynku zorganizowano happening.

W happeningu zorganizowanym w miniony poniedziałek na przemyskim rynku udział wzięła młodzież szkolna, która informowała mieszkańców o celach akcji, a także przeszła ulicami miasta niosąc transparenty z hasłami kampanii. W ramach akcji mężczyźni popierający tą ideę otrzymywali białe wstążki, a kobiety białe tulipany. Białą wstążkę wręczono m.in. : prezydentowi Robertowi Chomie, staroście Janowi Pączkowi.

Akcja „Biała wstążka”, do której włączyli się przemyscy policjanci została zorganizowana już w naszym powiecie po raz piąty przez Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Korytnikach. W dniu 25 listopada przypada Międzynarodowy Dzień Eliminacji Przemocy Wobec Kobiet, który rozpoczyna 16 – dniową kampanię zachęcającą mężczyzn do przyjęcia i noszenia białej wstążki jako symbol sprzeciwu wobec przemocy względem kobiet. Akcja zakończy 10 grudnia.