Areszt za narkotyki dla mieszkańca powiatu przemyskiego

28-letni mieszkaniec powiatu przemyskiego odpowie za uczestnictwo w obrocie znaczną ilością środków odurzających, które przewoził w swoim samochodzie wracając z Holandii. Policjanci skierowali przeciwko niemu do sądu akt oskarżenia.

Pod koniec października 2017 r., funkcjonariusze policji z komisariatu w Dubiecku, wspólnie z funkcjonariuszami KAS, prowadzili działania pod kątem ujawnienia kontrabandy. W trakcie czynności w miejscowości Nienadowa zatrzymali do kontroli osobowego citroena, w którym jechało dwóch mężczyzn w wieku 20 i 28 lat. W trakcie wykonywanych działań, pies służb celnych wskazał za siedzeniem kierowcy opakowanie sprasowanego suszu roślinnego oraz amfetaminy. Dodatkowo w schowku w desce rozdzielczej ujawniono 30 paczek papierosów bez banderoli. Mężczyźni twierdzili, że reklamówka wraz z zawartością nie należy do nich, a samochód wynajęli na jednodniowy wyjazd do Holandii.

Mężczyzn zatrzymano w policyjnym areszcie, a ich pojazd zabezpieczono celem wykonania dalszych czynności. Sprawcy usłyszeli zarzut z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za uczestniczenie w obrocie znaczną ilością środków odurzających w postaci marihuany oraz amfetaminy. Z zabezpieczonej marihuany można było uzyskać od 204 do 544 porcji, a z amfetaminy co najmniej 433 porcje. Wobec 28-latka sąd zastosował tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy, a wobec 20-latka policyjny dozór.

Policjanci prowadzili w tej sprawie dalsze czynności. W połowie marca, funkcjonariusze z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego skierowali do Sądu Rejonowego w Przemyślu akt oskarżenia przeciwko 28-latkowi. Mężczyzna odpowie również za wykroczenie skarbowe w zakresie posiadania wyrobów akcyzowych bez polskich znaków skarbowych akcyzy.
Prokurator Okręgowy w Przemyślu umorzył częściowo śledztwo wobec 20-latka i uchylił zastosowany wobec niego środek zapobiegawczy.