Akt oskarżenia w sprawie pożaru przy ul. Batorego w Przemyślu

4 stycznia 2019

31 grudnia 2018 r. Prokuratura Okręgowa w Przemyślu skierowała do Sądu Rejonowego w Przemyślu akt oskarżenia w sprawie pożaru, do którego doszło w nocy z 23 na 24 lipca 2017 r. w budynkach położonych przy ul. Batorego w Przemyślu.

W toku śledztwa ustalono, że przyczyną pożaru magazynów było nieprawidłowe składowanie towarów niebezpiecznych w postaci ponad 13 tyś. kg nitrocelulozy.

– Nieodpowiednie warunki przechowywania doprowadziły do odparowania alkoholu etylowego i wysuszenia nitrocelulozy, w następstwie czego doszło do samozapłonu. Ogień objął znajdujące się w magazynie materiały i zaparkowane na placu pojazdy, powodując straty w mieniu o wartości nie mniejszej niż 255 782 zł na szkodę trzech osób pokrzywdzonych. – informuje prokurator Marta Pętkowska, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Przemyślu.

Wielki pożar magazynu na ulicy Batorego w Przemyślu [Galeria zdjęć]

O nieumyślne sprowadzenie zdarzenia zagrażającego mieniu w wielkich rozmiarach w postaci pożaru obiektów budowlanych, poprzez nieprawidłowe przechowywanie materiałów niebezpiecznych został oskarżony Daniel N., właściciel firmy transportowej, wynajmujący pomieszczenia magazynów.

Akcja gaśnicza pożaru magazynu przy ulicy Batorego trwała ponad 21 godzin

Przestępstwo nieumyślnego sprowadzenia zdarzenia zagrażającego mieniu w wielkich rozmiarach zagrożone jest karą od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.