Wielki pożar magazynu na ulicy Batorego w Przemyślu [Galeria zdjęć]

25 lipca 2017

Wczoraj w nocy doszło do potężnego pożaru magazynu przy ulicy Stefana Batorego w Przemyślu. Pomimo zaangażowania w akcję gaśniczą 66 strażaków, ogień strawił niemal cały budynek o powierzchni 800 metrów kwadratowych.

Do pożaru doszło po północy 24 lipca. Łuna ognia została zauważona przez policjantów jadących odległą ulicą Monte Cassino. Na miejsce pożaru zostały skierowane wozy bojowe Straży Pożarnej. Okazało się że płonęła wiata magazynowa przy ulicy Batorego, tuż obok rampy kolejowej na Bakończycach, w której znajdowały się zarówno artykuły spożywcze jak i ropopochodne. Ogniem zajęły się także samochody ciężarowe, stojące zaparkowane obok magazynu. Strażacy oprócz akcji gaśniczej, podjęli próbę ewakuacji części mienia, znajdującego się w budynku. Jeden ze strażaków w trakcie gaszenie poczuł się źle i został zawieziony do szpitala. Ogień był tak rozległy i potężny, że gaszenie magazynu trwało jeszcze dziś w południe.

Nieznane są jeszcze przyczyny pożaru. Trwa szacowanie strat. Okoliczności i przyczyny zdarzenia zostaną wyjaśnione przez grupę dochodzeniowo – śledczą oraz biegłego, który na podstawie zgromadzonych informacji wyda swoją opinię.

Fot. Piotr Gdula

no images were found