Akademia Przyszłości i Szlachetna Paczka poszukują wolontariuszy w Przemyślu

20 października 2016

Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości poszukują wolontariuszy w Przemyślu. Przyłącz się do akcji i pomóż tym, którzy najbardziej potrzebują wsparcia.

Rozpoczyna się rekrutacja Super Wolontariuszy, na których opiera się funkcjonowanie Paczki i Akademii. Od tego, czy zostaną oni znalezieni zależy skala pomocy, która później dotrze do ubogich rodzin i dzieci w potrzebie.

SuperW, czyli Super Wolontariusz jest członkiem drużyny wolontariuszy, ma wpływ na jej kształt i zasięg działania. Podczas trwania programów SuperW rozwija się, zdobywa cenne umiejętności i ma wpływ społeczno- biznesowy. SuperW zmienia życie najbardziej potrzebujących, łącząc ich z Darczyńcami, którzy przygotują dla nich mądrą, dedykowaną pomoc.

O tym dlaczego warto zaangażować się w akcję mówi Katarzyna Kraska, koordynator lokalny do spraw promocji – mądra pomoc najbardziej potrzebującym, realny wpływ na swoją społeczność, a także organizacja eventów i wartościowe kontakty – to tylko niektóre z korzyści, jakie z udziału w projekcie wynosi SuperW. Rola SuperW, to także niezapomniane wspomnienia: Darczyńca zaprasza samotną panią Ninę na wigilię. Mały Staś dostaje swoje pierwsze w życiu własne łóżko. Samotna pani Anna prosi wolontariuszkę o to, żeby została matką chrzestną jej dziecka. To tylko parę z tysięcy historii, które wydarzają się właśnie dzięki SuperW Paczki i Akademii.

Organizatorem ogólnopolskich projektów pomocowych – Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości jest Stowarzyszenie WIOSNA.