Zapraszamy na piątkowe spotkanie z Jarosławem Mikołajewskim, poetą, reportażystą

20 października 2016

Przemyska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie autorskie z Jarosławem Mikołajewskim, poetą, tłumaczem, eseistą, reportażystą, które odbędzie się 21 października, godz. 17.00. PBP, ul. Grodzka 8, Czytelnia Główna.

Jarosław Mikołajewski, poeta, dziennikarz, prozaik, tłumacz z języka włoskiego. Od 1998 pracuje w „Gazecie Wyborczej”. W latach 2006-2012 pełnił funkcję dyrektora Instytutu Polskiego w Rzymie. Wydał dziesięć tomów poetyckich, między innymi: A świadkiem śnieg, Kołysanka dla ojca, Zabójstwo z miłości, Mój dom przestały nawiedzać duchy, Nie dochodząc pięknej, Zbite szklanki, Na wdechu, Wyręka i najnowszy Żebrak.

Ważny nurt twórczości Mikołajewskiego to prozatorskie opowieści o Rzymie: eseje i reportaże opowiadające o jego historii i współczesności, zebrane m.in. w osobistym przewodniku Rzymska Komedia i kolekcji opowiadań Dolce vita. W 2015 r. ukazał się reporterski debiut pisarza – Wielki przypływ, opowieść o maleńkiej wyspie Lampedusa, która stała się swoistą bramą europejskiej ziemi obiecanej.

J. Mikołajewski jest laureatem wielu nagród literackich i artystycznych. Jego książki ukazały się we Włoszech, Holandii, USA, Ukrainie, były przetłumaczone na języki : albański, francuski, niemiecki, hiszpański, chorwacki, serbski, bułgarski, czeski, ukraiński, grecki, litewski, rosyjski.
W tym roku autor otrzymał Nagrodę im.Beaty Pawlak za książkę „Wielki przypływ”.

Podczas piątkowego spotkania będzie można kupić książki autora.