W Przemyślu działa instytucja pomagająca ludziom pokrzywdzonym w wyniku przestępstw

14/10/2017
2192 Views

14Jesteś osobą pokrzywdzoną przestępstwem? Bezpłatną poradę prawną i pomoc psychologiczną, a także doraźną pomoc rzeczową i finansową udzieli Ci Podkarpacki Ośrodek Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem mający swoją siedzibę w Przemyślu.

Bardzo ważne jest uświadamianie i informowanie społeczeństwa o instytucjach, grupach czy organizacjach, które wyposażone w odpowiednie narzędzia oraz wykwalifikowany personel są w stanie pomóc osobom poszkodowanym zarówno w wyniku przestępstwa, jak i w następstwie innych ciężkich sytuacji losowych w życiu.

Takim miejscem niosącym pomoc jest Podkarpacki Ośrodek Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem.

Osobom pokrzywdzonym przestępstwem oferuje on: bezpłatne porady prawne, mediacje, bezpłatną pomoc psychologiczną, grupę wsparcia, tymczasowe schronienie, doraźną pomoc rzeczową i finansową.

Aby skorzystać z usług ośrodka osoba pokrzywdzona przestępstwem musi potwierdzić je zaświadczeniem np. z policji, prokuratury itp., gdy go nie posiada wówczas zostanie umówiona na spotkanie z radcą prawnym, który oceni jej sytuację i pomoże następnie je uzyskać.

Oferujemy pomoc prawnika, który może sporządzić odpowiednie pismo aby pomóc osobie pokrzywdzonej wyjść z tej trudnej sytuacji. Większość z naszych klientów są to osoby doświadczające przemocy w rodzinie i są w tak ciężkiej sytuacji, że należy im pomóc poza stroną prawną również pod względem psychologicznym, aby wzmocnić ich poczucie własnej wartości i wiary w siebie. Na okres 3-6 mc możemy przyznać wsparcie finansowe i rzeczowe w postaci bonów żywnościowych i towarowych, dopłat czynszowych, dopłat do edukacji, remontów i innych. Udzielamy również pomoc w postaci tymczasowego schronienia, gdy osoby dotknięte przemocą nie mają się gdzie schronić na tych kilka dni nim unormują swoją sytuację, do 7 dni możemy ich ulokować w hotelu. Ma to być pomoc całościowa i jak najlepsza – wyjaśnia pracownik pierwszego kontaktu z Podkarpackiego Ośrodka Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem w Przemyślu.

Do ośrodka może się zgłosić każdy kto jest obywatelem Polski i UE, bez względu na miejsce zamieszkania i status społeczny. Opieka nad taką osobą trwa w zależności od potrzeb, dopóki sytuacja się nie unormuje, nie wyjaśni.

Dzięki ich działaniom, ogromna rzesza osób otrzymała nie tylko pomoc materialną, ale również potrzebne wsparcie psychiczne, nadzieję i motywację na „lepsze jutro”, a jednocześnie szansę i możliwość na rozpoczęcie nowego startu w życiu.

Swoje siedziby posiada w Rzeszowie, Krośnie i w Przemyślu.

W naszym mieście funkcjonuje od lutego br. i mieści się przy ul. Wilsona 12, tel. 574 190 451. Godziny otwarcia: pon. 13-20, wt.-pt. 10-17, sob. 9-13. Na pierwsze spotkanie najlepiej umówić się telefonicznie, gdy jednak nie mamy takiej możliwości możemy przyjść osobiście.

Ośrodek prowadzony jest przez Stowarzyszenie Zasobów Ludzkich “Nowy Horyzont”. Pomoc pokrzywdzonym i członkom ich rodzin realizowana jest w ramach dotacji z Ministerstwa Sprawiedliwości, z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Inne wiadomości

Internet nie wybacza. Burza po wpisie marszałka Ortyla.
Wiadomości
593 views
Wiadomości
593 views

Internet nie wybacza. Burza po wpisie marszałka Ortyla.

adm - 16/02/2019

Jednym z ulubionych tematów internautów w Polsce są  tzw. „wrzutki” zdjęć jedzenia w publicznych szpitalach. Na podobny pomysł wpadł Dariusz…

Niedopuszczalny stan czystości miejskich chodników
Wiadomości
573 views
Wiadomości
573 views

Niedopuszczalny stan czystości miejskich chodników

adm - 16/02/2019

Otrzymaliśmy sygnał wraz ze zdjęciami od czytelnika dotyczący czystości chodników w ścisłym centrum miasta. Zdjęcia zostały wykonane w ostatnią niedzielę.…

Harrison Ford też tak zaczynał. Zostań statystą.
Wiadomości
1371 views
Wiadomości
1371 views

Harrison Ford też tak zaczynał. Zostań statystą.

adm - 15/02/2019

W Przemyślu odbędzie się casting na statystów do filmu „Ziuk. Młody Piłsudski’’, który jest realizowany przez telewizję publiczną. Producenci poszukują…