57-letni przemyślanin okradł 9-latka

57-letni mieszkaniec Przemyśla skradł 9-latkowi plecak z zabawkami, telefonem komórkowym i drobnymi z kieszonkowego. Chłopiec sam odzyskał swoją własność.

W dniu 2 sierpnia około godz. 16, na Placu Niepodległości w Przemyślu, sprawca wykorzystując nieuwagę 9-latka, ukradł z ławki jego plecak, w którym znajdował się telefon komórkowy, drobne pieniądze z kieszonkowego i zabawki. Chłopiec wsiadł na rower i pojechał szukać swoich skradzionych rzeczy. Niedaleko, na ul. Franciszkańskiej, zauważył mężczyznę, a obok niego swoją własność. Podszedł i zażądał zwrotu plecaka wraz z zawartością. Świadkiem rozmowy był przechodzień, który zapytał chłopca, czy potrzebuje pomocy i na jego prośbę wezwał policję. Mimo oporów sprawcy, przy pomocy przechodnia 9-latkowi, udało się odzyskać plecak.

Kilka minut od zgłoszenia policjanci dotarli na miejsce i zatrzymali sprawcę kradzieży, który oddalił się w momencie, gdy pomagający chłopcu przechodzień, dzwonił na numer alarmowy 997.

Sprawcą okazał się 57-letni mieszkaniec Przemyśla. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Po przeprowadzonym badaniu na zawartość alkoholu, okazało się, że w organizmie ma ponad 3 promile. Ponadto w trakcie transportu do komendy uszkodził radiowóz, kopiąc w przegrodę oddzielającą przedział dla osób transportowanych. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem.