Nowe boiska do siatkówki plażowej już gotowe

7 sierpnia 2017

W okolicach kładki pieszo-rowerowej przy Wybrzeżu Marszałka J.Piłsudskiego powstały dwa boiska do piłki plażowej. W dniach 19-20 sierpnia br. odbędą się na nich I Mistrzostwa Polski w Siatkówce Plażowej służb mundurowych.

Wnioskodawcą budowy nowych boisk było Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji IPA, które jest organizatorem corocznego turnieju siatkowej piłki plażowej, dotychczas odbywającego się na osiedlu Kmiecie. Z uwagi na oddalenie tego miejsca oraz potrzebę odpowiedniego standardu boisk aby rozgrywki te mogły być nadal organizowane Urząd Miejski w Przemyślu przychylił się do wniosku.

W ramach zadania inwestycyjnego wykonano dwa boiska do piłki siatkowej o powierzchni piaskowej o wymiarach 16×8 m. W budżecie miejskim na ten cel zarezerwowano kwotę 50 tys. zł, jednak koszt realizacji tego przedsięwzięcia okazał się mniejszy i wyniósł 38 tys. zł. Kruszywo oraz piasek, łącznie z przywozem w ramach porozumienia sfinansowały struktury Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji – Region Przemyski i Region Bieszczadzki SG. Była to realizacja zadania użytku publicznego, boiska przeznaczone są do wykorzystywania przez społeczność lokalną.

W dniach 19 i 20 sierpnia br. na nowo wybudowanych boiskach rozegrane zostaną I Mistrzostwa Polski w Siatkówce Plażowej – Twierdza Przemyśl. W rywalizacji zmierzą się 32 zespoły. Dla kibiców przygotowano atrakcje, m.in. spotkanie z siatkarzami „Złotej Drużyny” Huberta Wagnera, spotkanie z prezesem PZPS, zabawy dla dzieci oraz losowanie nagród dla widzów.

Organizatorami mistrzostw są Regiony IPA: Bieszczadzki SG i Przemyski oraz Zarząd Oddziałowy NSZZ FSG BiOSG. W mistrzostwach udział biorą reprezentacje poszczególnych służb. Mogą w nich brać udział również drużyny na podstawie indywidualnych zgłoszeń. Łączna pula nagród wynosi 5.500 zł.

Wydarzenie swoim honorowym patronatem objęli: prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Jacek Kasprzyk, marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl, komendant wojewódzki Policji w Rzeszowie nadinspektor dr Krzysztof Pobuta, komendant Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej płk SG Robert Rogoz, prezydent Miasta Przemyśla Robert Choma, Starosta Przemyski Jan Pączek.

Anna Fortuna