49 -letni Piotr Ciompa nowym dyrektorem Wojewódzkiego Szpitala w Przemyślu

3 czerwca 2015

Nowym dyrektorem Wojewódzkiego Szpitala w Przemyślu został Piotr Ciompa. Pierwszego czerwca objął to stanowisko, po opuszczeniu szpitala przez Janusza Hamryszczaka .

Do konkursu o stanowisko dyrektora Wojewódzkiego Szpitala w Przemyślu zgłosiło się trzech kandydatów, spośród których komisja wybrała Piotra Ciompę, który w dniu wczorajszym otrzymał nominację.

Piotr Ciompa ( 49 l ) nie pochodzi z Podkarpacia, jest absolwentem historii. Dotychczas pełnił funkcje m.in.: wiceprezesa Polskiej Agencji Prasowej, urzędnika, prezesa Instalu Lublin, był również radnym Warszawy z listy PiS.

Na poniedziałkowym spotkaniu zapoznawczym sam Dyrektor Ciompa określił swoją funkcję jako typową menadżerską. Zapewnienie dialogu z pracownikami oraz związkami jest według niego jednym z priorytetów, zapewniających efektywne i sprawne działanie placówki. Ciompa nie ukrywał jednak, że stan szpitala wymaga niestandardowych rozwiązań – Musimy jednak działać racjonalnie, pomimo że jesteśmy w nieracjonalnych warunkach. […]  Jeśli szybko nie zmienimy działania szpitala, prywatna działalność szpitalna wejdzie na rynek przemyski, wtedy będzie zgrzytanie zębów – mówił dyrektor