42-letni mieszkaniec Przemyśla skazany za rozbój

2 sierpnia 2018

Wyrokiem z 7 czerwca 2018 r. Sąd Rejonowy w Przemyślu uznał winnym 42 letniego mieszkańca Przemyśla Piotra O. popełnienia przestępstw usiłowania rozboju oraz spowodowania uszczerbku na zdrowiu.

Zdarzenie miało miejsce w nocy z 14 na 15 października 2017 r. w Przemyślu.
Wobec pokrzywdzonego 26 letniego mieszkańca Przemyśla sprawca kierował groźby uszkodzenia ciała usiłując wymusić należność za alkohol, następnie w tym samym dniu sprawca zadał pokrzywdzonemu uderzenie nożem w brzuch, które spowodowało naruszenie czynności narządów. – informuje prokurator Marta Pętkowska, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Przemyślu.

Oskarżony Piotr O. został skazany na karę 1 roku pozbawienia wolności za usiłowanie rozboju, na 2 lata pozbawienia wolności za spowodowanie uszczerbku na zdrowiu, orzeczono środek kompensacyjny w kwocie 15 000 zł na rzecz pokrzywdzonego tytułem zadośćuczynienia za doznaną krzywdę oraz środek karny w postaci zakazu kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonego. W miejsce kar jednostkowych sąd wymierzył karę 2 lat pozbawienia wolności. Wyrok jest nieprawomocny.