30-lecie reaktywacji Szkoły Podstawowej nr 11 w Przemyślu [Galeria zdjęć]

17 października 2017

Szkoła Podstawowa nr 11 im.Henryka Jordana w Przemyślu obchodziła 30-lecie reaktywacji.

Obchody 30-lecia reaktywacji Szkoły Podstawowej nr 11 odbyły się w miniony czwartek. Rozpoczęła je msza św. w kościele oo. Karmelitów. Dalsza część uroczystości miała miejsce w sali Zamku Kazimierzowskiego.

Ktoś powie, 30 lat, to tak dużo, a ja powiem, tak mało. 30 lat temu przyszłam do Szkoły nr 11 jako nauczyciel wychowania fizycznego. Wtedy sądziłam, co mnie może łączyć z tą szkołą, wydawało mi się, że niewiele, ale okazało się zupełnie inaczej. Łączy mnie z nią bardzo dużo, jako nauczyciel, jako dyrektor, ale także prywatnie. Zarówno moi synowie jak i mój mąż są absolwentami tej szkoły. 30-lat upłynęło nie wiem kiedy, tyle wrażeń, przeżyć, emocji, radości, wzruszeń, a jeszcze wiele przed nami. Coś niezwykłego jest w tej szkole, która przyciąga naszych absolwentów, w postaci rodziców, którzy zapisują do nas dzieci oraz w postaci nauczycieli – 6 z nich jest absolwentami „11”. Panującą tu rodzinną atmosferę zawdzięczamy wspaniałym nauczycielom, wyjątkowym rodzicom, na których zawsze możemy liczyć, wyjątkowym pracownikom i cudownym uczniom. – powiedziała Beata Kosicka-Siwak, dyrektor SP nr 11 w Przemyślu.

Budynek szkoły, który wpisany jest do rejestru zabytków został wzniesiony w 1850 roku. Dawniej w tym gmachu mieścił się szpital miejski, potem Ochronka im. Józefa Piłsudskiego dla dzieci, a w 1935 roku muzeum oraz sale biblioteki i archiwum. Działały tu również szkoły różnego typu, w latach 1900 – 1913 Szkoła Ludowa Czteroklasowa Żeńska im. Cesarza Franciszka Józefa, w czasie wojny 1939-1941 organizowała tu dla uczniów zajęcia Niepełna Średnia Szkoła nr 6 im. Czekałowa, w latach 1944-1949 Publiczna Szkoła Powszechna Żeńska im. Juliusza Słowackiego. Później utworzono tu koedukacyjną Publiczną Szkołę Podstawową nr 11. W 1982 roku budynek szkoły został poddany gruntownemu remontowi i we wrześniu 1987 roku „Jedenastka” wznowiła działalność. Od 2011 r. patronem szkoły jest Henryk Jordan.

Z inicjatyw nauczycieli w szkole realizowanych jest wiele projektów i programów, w których uczestniczą uczniowie, przedszkolaki, rodzice i sympatycy tej placówki. Wszystkie te działania sprawiają, że Jedenastka jest kreatywną szkołą pełną innowacji.

Anna Fortuna

no images were found