29 października w Przemyślu odbędzie się Bal Wszystkich Świętych

23 października 2017

W niedzielę, 29 października, w Przemyślu odbędzie się Bal Wszystkich Świętych. Organizatorzy wydarzenia zapraszają jego uczestników do przebrania się za świętych.

Bal Wszystkich Świętych odbędzie się w Przemyślu już po raz drugi.

Bal jest pokłosiem Światowych Dni Młodzieży, które w roku ubiegłym były w Polsce. Jest to też odzew na słowa Ojca Świętego żeby zrobić raban i zamanifestować swoją wiarę, pokazać że daje nam ona tez dużo radości. Chcemy podkreślić, że zbliżający się Dzień Wszystkich Świętych ma wymiar radosny, chociaż w naszej tradycji święto, to łączy się nieco ze Świętem Wszystkich Zmarłych, a tym samym atmosferą podniosłą, skupienia na modlitwie za naszych zmarłych. Zapominamy jednak nieco wówczas o tych, którzy poprzedzili nas w drodze do nieba, o świętych, którzy nas wspierają i zapraszają do tego nieba. – mówi Sławomir Jakubiec, moderator Diakonii Tańca Uwielbienia Archidiecezji Przemyskiej.

Bal Wszystkich Świętych odbędzie się 29 października i rozpocznie go o godz. 12.30 msza święta w kościele oo.Franciszkanów. Po nabożeństwie, o godz. 13.30 odbędzie się w kościele spotkanie ze świętymi „Chodź zrobimy wielki skok, aż do nieba hopsa hop” – katecheza multimedialna połączona z zabawami. Następnie o godz.14.30 kościoła oo.Franciszkanów wyruszy korowód wszystkich świętych, a jego uwieńczeniem będzie Bal u św. Jana Pawła II na Placu Niepodległości.

Serdecznie zapraszamy aby wszyscy – zarówno ci młodsi jak i starsi, którzy będą razem z nami przebrali się za swoich ulubionych świętych, za swoich patronów. Będzie to też wyraz jedności ze swoim świętym i chęć jego naśladowania, w sposób bardzo widoczny na zewnątrz. – dodaje S.Jakubiec.

Organizatorzy balu: Diakonia Tańca Uwielbienia AP oraz Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Przemyskiej.

Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objął Metropolita Przemyski Abp Adam Szal oraz prezydenta Przemyśla Robert Choma.

Z Balem Wszystkich Świętym związane jest też wydarzenie, które będzie miało miejsce w dniu 9 listopada, w Przemyskiej Bibliotece Publicznej, a podczas którego promowane będą książki poświęcone świętym, odbędą się też warsztaty plastyczne, muzyczne i taneczne.