12 zgłoszeń wyłudzeń na wnuczka w jeden dzień w Przemyślu

24 października 2015

W Przemyślu odebrano w jeden dzień 12 zgłoszeń o usiłowania wyłudzenia pieniędzy „na wnuczka”. Jedna osoba padła ofiarą oszusta.

W miniony czwartek, Komenda Miejska Policji w Przemyślu odebrała 12 zgłoszeń o usiłowaniu oszustwa metodą „na wnuczka”. Jedenaście osób wykazało się rozwagą i nie pozwoliło się okraść. Mniej szczęścia miała mieszkanka Przemyśla, która odebrała telefon od „wnuczka” i usłyszała, że mężczyzna spowodował wypadek drogowy i został zatrzymany przez policję. Aby uniknąć aresztu musi wpłacić 72 tys. zł poręczenia majątkowego. Powiedział, że po pieniądze zgłosi się jego kolega. Zmartwiona kobieta zaoferowała pomoc. Po pieniądze zgłosił się młody człowiek, po ich odebraniu szybko opuścił mieszkanie przemyślanki.

W pozostałych przypadkach, w których seniorzy nie pozwolili się okraść od dzwoniącego mężczyzny słyszeli podobne powody, dla których prosił o pieniądze. Osoby te jednak albo odkładały słuchawkę albo dzwoniły do bliskich weryfikując informacje. Następnie informowali policję.

Aktualnie prowadzone są czynności mające na celu ustalenie i zatrzymanie sprawców tych zdarzeń.