Zwycięstwo Przemyśla w rankingu dziennika „Rzeczpospolita”

17 lipca 2014

Przemyśl zwyciężył w rankingu dziennika „Rzeczpospolita” dotyczącym wykorzystania funduszy unijnych „Europejskie miasto”. Nasze miasto zajęło pierwsze miejsce ex aeguo z Dąbrową Górniczą w kategorii miast na prawach powiatu.

„Rzeczpospolita” opublikowała coroczny ranking samorządów. Przemyśl dzięki zabieganiu o dotacje unijne zwyciężył w rankingu wykorzystywania tych funduszy „Europejski samorząd”, w kategorii miast na prawach powiatu.

Sukces jest tym większy ze względu na fakt, że jeszcze rok temu Przemyśl w tym rankingu znajdował się na pozycji 21. Coroczne zestawienie powstaje na podstawie danych Ministerstwa Finansów oraz Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju.

Prezydent Przemyśla Robert Choma podkreśla, że ” chociaż nie pierwszy raz dowiadujemy się, że nasze miasto znajduje się w czołówce najlepiej wykorzystujących fundusze UE, to za każdym razem jest to dla nas, wszystkich zaangażowanych w przygotowanie projektów, a także mieszkańców, duża satysfakcja. To przede wszystkim potwierdzenie, że mozolna praca ostatnich kilku lat, daje widoczne efekty, które przekładają się na poprawę jakości życia, a także dowód na to, że dobrze przygotowaliśmy się do skorzystania ze środków europejskich”.