Brązowy medal przemyskich zawodniczek na Ogólnopolskiej Olimpiadzie

17 lipca 2014

Juniorki młodsze UKS „Tempo 5” zdobyły brązowy medal w sztafecie podczas XX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Zawody odbyły się we Wrocławiu.

Uroczyste otwarcie XX Ogólnopolskiej Olimpiady Mlodzieży odbyło się 29 czerwca, a jej gospodarzem został Dolny Śląsk. Udział w niej wzięło 8,5 tys. dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. Rywalizowali oni w 38 dyscyplinach rozgrywanych w 25 miastach.

W dniach 13-15 lipca na stadionie olimpijskim we Wrocławiu zmierzyli się ze sobą zawodnicy w kategorii juniorów i juniorek młodszych z ponad dwustu klubów lekkoatletycznych z całej Polski.

Przemyskie zawodniczki, podopieczne Marii Sugier biorące udział w sztafecie 4 x 400 m z UKS „Tempo 5” Patrycja Gil, Karolina Sura, Anita Lech, Justyna Strzelec zakwalifikowały się do finału z szóstym czasem 4:04,75 min. Pomimo niekorzystnego toru podczas biegu finałowego udało im się uzyskać III miejsce dzięki czasowi 3:57,37 min.

W konkurencjach indywidualnych Justyna Strzelec w finale wybiegała sobie ósme miejsce, a Krzysztofowi Herdzie rzut oszczepem zapewnił trzynastą lokatę, zaś w skoku wzwyż Kinga Lew zajęła miejsce siedemnaste.