Zostań darczyńcą Szlachetnej Paczki w Przemyślu

17 listopada 2018

W Przemyślu ponownie ruszyła ogólnopolska akcja SZLACHETNA PACZKA 2018. Poszukiwani są darczyńcy.

SZLACHETNA PACZKA to ogólnopolski projekt pomocy dla rodzin żyjących poniżej progu ubóstwa, organizowany przez Stowarzyszenie WIOSNA. Jego głównym założeniem jest przekazanie odpowiadającej na konkretne potrzeby pomocy rodzinom dotkniętym biedą. Program jest realizowany lokalnie – w każdej miejscowości lider organizuje sztab wolontariuszy, którzy docierają do rodzin potrzebujących, badają ich sytuację i pytają o konkretne potrzeby. Zgromadzone informacje umieszczają w anonimowej, internetowej bazie rodzin, skąd indywidualni darczyńcy mogą wybrać określoną rodzinę ze swojego miasta i przygotować dla niej PACZKĘ, czyli pomoc odpowiadającą na jej konkretne potrzeby.

Szlachetna Paczka łączy ludzi z różnych światów: biednych i bogatych, zagubionych i pomagających odnaleźć nowy sens w życiu. Daje możliwość takiego pomagania, które ma sens, które daje nadzieję i inicjuje zmianę na lepsze. Przez 18 lat działania Paczka dzięki zaangażowaniu Darczyńców pomogła 150 tys. rodzin, a łączna wartość pomocy osiągnęła prawie 300 mln złotych. W akcję co roku angażują się między innymi Prezydent RP Andrzej Duda z Małżonką, aktorzy, sportowcy czy  światowej sławy piłkarze Realu Madryt, tacy jak Ronaldo, Pepe czy Casillas.

Aktualnie wolontariusze Szlachetnej Paczki z Przemyśla i okolic poszukują DARCZYŃCÓW  – wyjątkowych ludzi, którzy zorganizują Paczkę dla wybranej rodziny na Boże Narodzenie. DARCZYŃCĄ może zostać każdy człowiek lub grupa ludzi, którzy logując się na stronę www.szlachetnapaczka.pl wybierają rodzinę i przygotowują dla niej paczkę. Paczkę można zrobić z grupą przyjaciół, rodziną, czy kolegami z pracy) oraz osoby, chcące bezinteresownie pomóc w wolnym czasie czyli WOLONTARIUSZY.

Zachęcamy serdecznie do wzięcia udziału w tej wyjątkowej inicjatywie!